Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Üdv! Az Excel-ben kérnék egy...

Üdv! Az Excel-ben kérnék egy kis segítséget. Van egy kb.3400 soros listám, és azt szeretném megcsinálni, hogy minden páros sorba szúrjon be egy üres sort. Hogyan tehetem ezt meg?

Figyelt kérdés

#lista #Excel #beszúrás #sorbeszúrás #üres sor beszúrása az Excelben
2015. ápr. 10. 15:44
 1/3 MrPifta ***** válasza:
100%

amit én csinálnék: beszúrsz egy ideiglenes oszlopot sorszámoknak. Azokat a sorokat, amiben van adat, elkezded beszámozni 1, 3, stb sorrendben (lehúzod).

Utána a lista végén 2, 4, 6 sorban lehúzod tovább ezt az oszlopot, ameddig kell.

Majd névsorba szeded, így minden második sor üres lesz. Az ideiglenes sorszám oszlopot ki is törölheted.

2015. ápr. 10. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Megcsináltam azt, hogy a C oszlopba beírtam az adatokra végig a páratlan számokat. Ezt követően szintén a C oszlopba, a lista után, az üres sorokba a páros számokat. Most hogy tudom rendezni a C oszlopot emelkedő számsorba?
2015. ápr. 10. 16:19
 3/3 A kérdező kommentje:
Megvan! Sikerült! Az előző kérdésemre a válasz: Az adatok fül alatt, a rendezés ikonnál. Köszi a hozzászólónak, ment a hasznos!
2015. ápr. 10. 16:28

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!