Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Microsoft Excelben hogyan...

Microsoft Excelben hogyan tudom megszámolni hogy egy Cellában lévő számok közül hány darab páros illetve páratlan?

Figyelt kérdés

2014. dec. 8. 23:11
 1/10 anonim ***** válasza:
Szerintem Excelben van ha függvény. Én azt a feltételt adnám be, hogyha az adott cellában lévő szám kettővel maradékosan osztva nullát ad, írja ki, hogy páros, különben páratlan.
2014. dec. 8. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Le tudnál írni nekem egy példát az alkalmazásához ?
2014. dec. 8. 23:18
 3/10 anonim ***** válasza:
* akarom mondani szumha. merthogy a végén természetesen össze kell adni a párosokat és páratlanokat.
2014. dec. 8. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Túlbonyolítottam. Van az excelben egy függvény párose a neve. Ezt ráhúzod a tartományra, ez mindegyik celládra megmondja, hogy páros vagy nem páros. Először írasd ki mindegyik érték mellé hogy igen, nem, igen, ... , utána szummázd a szumha függvénnyel. bocsi, de mint említettem rég exceleztem és nem tudom ennél konkrétabban leírni a dolgot.
2014. dec. 8. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Igen. Ez nem rossz megoldás csak az a gond vele hogy amit te elmondasz az csak úgy működik hogy csak 1 szám van egy cellába, nálam 1 cellába 5 szám van.
2014. dec. 8. 23:28
 6/10 anonim ***** válasza:
Egy cellában több szám? Ezt hogy érted? Mert ha több számjegyre gondolsz, pl. "3852" az ugye egy szám és páros, de az alapján amit írsz, úgy értelmezem, hogy a számjegyeiről kell eldöntened, hogy hány páros és páratlan szám alkotja. Ez a feladat? Fogalmam sincs, hogy ezt Excelben hogy oldják meg, programozásban tízes maradékos osztással szedtük le az utolsó helyiértéken álló számot amíg "el nem fogyott a szám" így minden számjegyről el tudtuk dönteni, de ehhez ciklus kellett.
2014. dec. 8. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
PL: 1,3,8,9,10
2014. dec. 8. 23:47
 8/10 anonim ***** válasza:

vb script gondolom.


mert programozás szempontból ez bakfitty, de nem állnék le megírni egy excel függvényt ami ezt képes megállapítani.

2014. dec. 8. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 Kőváry Orsolya ***** válasza:
Alaptétel: egy cellában egy adat legyen. Ha 5 adat kell, akkor az 5 különböző cellában legyen. Ha sokat kell szétszedni, használd a szövegből oszlopok funkciót az Adat fülön
2014. dec. 9. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Ha mindig ugyanannyi szám van a cellában, akkor egy ehhez hasonló megoldással szét kell szedned külön cellákba:

http://www.gyakorikerdesek.hu/szamitastechnika__programozas_..

Ha nem, akkor egy vb script segít, esetleg ha csak egyszer kell megcsinálnod a szétbontást, akkor a Data/Text to columns funkcióval szedd szét.

2014. dec. 9. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!