Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Miért melegszenek túl a...

Miért melegszenek túl a processzorok az Acer Aspire 5735Z laptop gépemben?

Figyelt kérdés

Amikor használom a Bigasoft Total Video Converter programot, hogy egy filmet (avi) fájlba konvertáljak, kb. 8 perc után ki is kapcsol a laptopom, mivel túl melegszenek a procik.

EDDIG EZEKET CSINÁLTAM:

1. lekentem mindkét processzort hűtőpasztával,

2. gépem kitakarítottam a portól.

Ezek után mégis ugyanaz történik, hogy a konertálót elindítom, és kb. 8 perc után felmelegszik, és kikapcsol a laptopom.



2015. ápr. 18. 20:10
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
2 processzor van abba a laptopba? o.O
2015. ápr. 18. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
igen.
2015. ápr. 18. 20:13
 3/13 A kérdező kommentje:
De olyan is előszokott fordulni gyakran, hogy a youtube oldalon hallgatom a zenét, és ettől is ki szokott kapcsolni a túlmelegedéstől.
2015. ápr. 18. 20:16
 4/13 anonim ***** válasza:
Csak egy processzor van, a másik a vga chip. Azért melegszik túl, mert valamit elrontottál, pl nem fekszik fel rendesen a hűtés a chipekre. Gyárilag sem volt túl acélos a hűtése ennek a típusnak, de azért kikapcsolnia nem szabadna, maximum visszavenni az órajeleket.
2015. ápr. 18. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:

Mindent jól raktam össze.

PL: ott is elronthattam, hogy túl sok processzor pasztát kentem fel? De most látom, hogy te azt írtad, hogy az Acer ASpire 5735Z laptopomban csak 1 processzor van, a másik VGA chip.

Sajnos én mindkettőt bekentem processzor hűtő pasztával, ez baj??

2015. ápr. 18. 20:32
 6/13 A kérdező kommentje:

Most néztem meg a rendszerinformációban, hogy ebben a gépben, 2 magos processzor van.

Akkor mégis jól csináltam, hogy 2 processzort kentem be pasztával.

2015. ápr. 18. 20:39
 7/13 anonim ***** válasza:
A két magos processzor azt jelenti, hogy egy processzor van benne és azon belül van két processzormag. A vga chipre is ugyanolyan paszta kell, nem azt rontottad el. A túl sok paszta is okozhat túlmelegedést.
2015. ápr. 18. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
Értem amit írtál, újra pasztáztam a laptopom, mert túl sok paszta volt rajta, ezért leszedtem róla, és annyit tettem rá, hogy ne legyen túl sok és túl kevés sem, de mégis túl melegszik valamiért.
2015. ápr. 18. 22:08
 9/13 A kérdező kommentje:
Vajon mi okozhatja még a processzor magok túlmelegedését?
2015. ápr. 18. 22:16
 10/13 anonim ***** válasza:
A terhelés. Nagy a terhelés, a hűtő pedig alul van méretezve, amitől túlmelegszik a gép és kikapcsol. Lehet még, hogy rosszul lett összerakva. Pasztából elég egy kisebb borsónyi a processzor és a videókártya közepére, a megfelelően ráhelyezett hűtő pedig majd eloszlatja. Ennek mondjuk ellentmond ahogyan én csinálom. Még a hűtő ráhelyezése előtt vékony rétegben szétkenem, nem hagyom a hűtőre a munkát.
2015. ápr. 18. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!