Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Utorrent ultra magas ram...

Utorrent ultra magas ram használat. Rossz beállítás?

Figyelt kérdés
Sziasztok, a problémám hogy mikor bekapcsolom a gépet a ram használat kb 27-30%. Úgy 3 hétig azt hittem hogy besz@rt a lapom mert 45percen belül ez szép lassan felmászik 90-99% Ha leállítom az utorrent-et leesik normálisra és úgy is marad. Próbáltam a Vuze klienst is de ott is ez volt. Beállítás probléma? 8gb ram, Fx6100, 7970.

2015. ápr. 19. 10:38
1 2 3
 1/21 Gábor_79 ***** válasza:

Szerintem ne foglalkozz vele. Csak azért használ ki ennyit a rendszer mert megteheti. Amint indítasz egy másik programot és kell neki a memória felszabadítja és lesz elég. Jobb, ha a memóriát használja, mert elvben csökkennek a lemezműveletek, ami egészségesebb a hardverre nézve. Én például pont ezt szeretném elérni ami neked probléma.

A haladó beállításokon nem változtattál? Konkrétan a Lemez cache-re gondolok. Ha nincs pipa "Régi blokkok törlése a gyorsítótárból" előtt, akkor nem üríti a memóriát és a maximális elérhető (beállított) mennyiséget használja.

2015. ápr. 19. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 A kérdező kommentje:
A blokkos be van pipálva. Még régebben a cache-t változtattam meg mert 10 percenként "Átmeneti tár 100%" volt. A gondom inkább az hogy amikor ép 99% van, egyes alkalmazásokat kevés memóriára hivatkozva nem tud megnyitni.
2015. ápr. 19. 11:39
 3/21 Gábor_79 ***** válasza:
Á, értem. Ezek szerint az automatikus méretét felülbíráltad. Nálam 512 MB van beírva, kipipálva. Nem tudom, nem kéne úgy viselkednie. Nálam ilyen [link]
2015. ápr. 19. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 Gábor_79 ***** válasza:
Esetleg a kapcsolatok számát lehet érdemes lenne csökkenteni. Bár az, hogy egy másik kliensprogrammal ugyanez történik, másra adhat gyanút, de nem ugrik be semmi.
2015. ápr. 19. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 A kérdező kommentje:
Beállítottam úgy ahogy neked van, de semmi. Egyébként a feladatkezelőben semmi sem használ ennyi ramot. 2 hete le futattam 5 vírusirtót csökkentett módban is, a Kaspersky a boot cd-jét, egy 5órás memtest-et, és 2x újraraktam a rendszert. Kivagyok :D Max minden játszás előtt újraindítom az utorrentet és msi afterburner-el figyelem mikor éri el a 8gb :D Köszönöm eddigi válaszaid :)
2015. ápr. 19. 12:30
 6/21 anonim ***** válasza:
Nincs esetleg egy EpicScale nevü program is telepítve a rendszeredre?
2015. ápr. 19. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 A kérdező kommentje:
Nincsen. Keresést is lefuttattam gyorsan.
2015. ápr. 19. 13:13
 8/21 A kérdező kommentje:
Észrevettem hogy ahogy gyorsul a feltöltésem, úgy növekszik a memória fogyasztás. Kipróbáltam másik hálókarit de nem hozott javulást
2015. ápr. 22. 09:29
 9/21 anonim ***** válasza:

Nálam is ez a probléma, szintén 8 GB RAM és induláskor csak olyan 20-30%-ot használ, utána pedig szépen lassan elkezd növekedni a memóriahasználat és olyan 98-99%-nál megáll, ha pedig bezárom az utorrentet, akkor rögtön lecsökken.

De az a vicces, hogy a feladatkezelő nem mutatja, hogy a kliens annyit használna, egy ideig én is csak néztem, hogy mi van, esetleg valami vírus írja tele a memóriát, vagy a Windows hülyült meg, aztán kiderült, hogy a kliens az, ja és az a legjobb, hogy közben a rendszer lemez is 0-100% között ugrál, csak akkor azt nem értem, hogy minek használja a memóriát.

2016. jan. 13. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 A kérdező kommentje:
Ugyan ez, és még mindig nem találtam megoldást :/
2016. jan. 13. 16:51
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!