Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Nomrális jelenség, hogy...

Nomrális jelenség, hogy konvertálás után a videoanyag a harmada MB lesz és persze sokkal rosszabb minőségű?

Figyelt kérdés

Gondolok itt konkrétan, hogy pl. MPEG4-ből AVI-ba vagy MPG-be konvertáltam, aztán pedig ledöbbentem, miért lett harmada vagy negyede a mérete és már szemmel láthatóan a minősége is.

Ez valami állítás kérdése vagy nyugodjak bele, hogy az AVI ennyivel vacakabb minőséget ad, és törvényszerű, hogy kisebb méret is lesz?

Ha állítás kérdése, akkor hol lehet?

(FormatFactory-val konvertáltam)

köszi


2010. febr. 21. 06:46
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
A sok konvertálás általában rontja a minőséget
2010. febr. 21. 06:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 A kérdező kommentje:

na de ennyire ?

MPEG4-ben tök szép a kép, és 10 perc anyag 480 MB, aztán ezt konvertálva AVI-ba 104 MB lett ....

Így viszont értelme sincs a konvertálásnak csak mégis muszáj mert az MPEG4-et az asztali nem játssza le (két típus se nekem).

Van egyéb ötleted esetleg? Nagyon kellene! köszi ismét!

2010. febr. 21. 07:08
 3/23 anonim ***** válasza:
KmPlayer-rel ha lejátszod a forrást, akkor jobbklikk/média információk...itt leginkább a video-bitráta érdekes. Erre kell beállítani konvertáláskor a kimeneti fájlt is a FormetFactory-ban.
2010. febr. 21. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 A kérdező kommentje:

értelek, na ezt megpróbálom ..

és azt mondod akkor minőségromlás nélkül átteszi nekem AVI-ba?

Ezt a KMPlayert nem ismeremn, de remélem menni fog, köszi, majd tudósítok, mert lassan bekattanok ettől :)

2010. febr. 21. 09:23
 5/23 anonim ***** válasza:
Hasonló probléma miatt kipróbáltam. Ugyanolyan szép éles lett a konvertált, mint az eredeti....
2010. febr. 21. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 A kérdező kommentje:

na most már felizgattál, hű ez nagyon kéne nekem, na gyorsan leszedem valahonnan ezt a KMPlayert, ha mér más (media player ...stb) ezt nem mutatja, de ott egye a fene, végül is ha minden igaz, csak egyetlen egyszer kell ezt megnéznem mert ugyan azzal a kammal veszek fel, és akkor minden felvételt ugyan olyan értékre kell állítanom, na most a FormatFactoryban még a beállítási lehetőséet nem tudtam megtalálni, nézegetem ..., próbálgatom, aztán mondom mi az eredmény

Köszi nagyon a segítséged !! ezek szerint megnyugoszom, hogy azért AVI-ban is lehet jó minőséget reprodukálni

2010. febr. 21. 09:29
 7/23 A kérdező kommentje:

szia

na lett egy kis leglepetés, erre gondoltál?

mert a sima media player "properties" jobb egérgombra kiírja nekem, hogy a felvétel:

MPEG4: 720*576, Audio: 24000 Hz, Bit: 128kbps


Ha jól sejtem ez a 128 kbps érték amire szükségem van igaz ?

2010. febr. 21. 09:35
 8/23 anonim ***** válasza:
A Video tulajdonságait keresd. Ez a 128 az audió-é. Én is csak egyszer játszottam ezt végig egy video kapcsán. Akkoriban olvastam utána, hogy mit kell csinálni a jó minőség érdekében. Akkor kipróbáltam és szép lett a végeredmény. Itt van egy mp4 adatai [link] 150-re állítottam és az avim tök uolyan szép. FF-ben>>> hozzáadás után/kimenet beállítása/bitarány sorra rákattintasz...ide írtam be most 150-et...
2010. febr. 21. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
Ja és még egy Xvid kódeket használok.
2010. febr. 21. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 A kérdező kommentje:

köszi, de nagyon el vagyok keseredve

kb ugyanezt végig játszottam, ill. nem egészen találtam meg azokat amiket Te leírtál, de nagyjából igen, és sajna annyi lett a javulás, hogy most kereken a felére csökkenti csak az AVI-ba konvertált file méretét, de minőségileg elég vacak továbbra is ...

(nő vagyok, szal nekem ez is nagy kihívás, de ismét próbálom már sokadszorra ... nem adom fel, mert nekem csakis AVI-ban jó)

köszi ezt is

2010. febr. 21. 10:17
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!