Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Nomrális jelenség, hogy...

Nomrális jelenség, hogy konvertálás után a videoanyag a harmada MB lesz és persze sokkal rosszabb minőségű?

Figyelt kérdés

Gondolok itt konkrétan, hogy pl. MPEG4-ből AVI-ba vagy MPG-be konvertáltam, aztán pedig ledöbbentem, miért lett harmada vagy negyede a mérete és már szemmel láthatóan a minősége is.

Ez valami állítás kérdése vagy nyugodjak bele, hogy az AVI ennyivel vacakabb minőséget ad, és törvényszerű, hogy kisebb méret is lesz?

Ha állítás kérdése, akkor hol lehet?

(FormatFactory-val konvertáltam)

köszi


2010. febr. 21. 06:46
1 2 3
 11/23 A kérdező kommentje:
nos nekem ezt így nem írja ki, hanem az van ott a helyén bár nekem a magyar változatban kevesebb dolgot kínál fel így állításként, és az van ott, hogy 'alapértelmezett", csak éppen azt nemtom hol lehet állítani, nem találom, a rák megeszi ...
2010. febr. 21. 10:25
 12/23 anonim ***** válasza:

Kb így lehet beállítani. [link]

Hány MB az a fájl?

2010. febr. 21. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 A kérdező kommentje:

kb a felére viszi le mindig a file méretét, most éppen 64 MB-ról 32-re vitte le AVI-ban :(

Hát én azóta is próbálkozom, most már órák óta, és egyszerűen nem találok állítási lehetőséget ..., kinyomtattam amit küldtél, de ilyesmi még csak nincs is nekem a FF-ban (sztem más verzió vagy nemtom)

Próbálkozom tovább, de lassan kimerítem az összes lehetőséget ami eszembe jut és amit mondasz, nem jön össze, de legalább most valamiért már csak a felére veszi le a méretet és nem a negyedére ... persze az okát nemtom.

2010. febr. 21. 11:01
 14/23 A kérdező kommentje:

viszont így szemre mintha javult volna a tegnapi katasztrófa minőséghez képest a kép avi-ban ..

lehetséges olyan, hogy avi-ban ugyan olyan képminőséget tud produkálni fele akkora MB-ban is? mert ha igen, akkor nekem aztán mindegy, csak még nagy televízión nem tudtam kipróbálni, de monitoron látszólag elfogadható a képminőség

2010. febr. 21. 11:04
 15/23 A kérdező kommentje:
ja és értelek, de azt mondtad a 128 kbps nem jó mert az audiora vonatkozik, ... pedig mást nem találok, csakis ezt az egy értéket írja nekem
2010. febr. 21. 11:07
 16/23 A kérdező kommentje:

bocsi, apránként jutnak eszembe a dolgok, na olyan pl nincs is a listában, csak beírni tudom külön, mert 516-tal kezdi a listát ami közül választhatok.

Na most akkor kérdés, ha esetleg nagyobb kbps értéket adok meg az árt-e a minőségnek vagy csak az a lényeg, hogy kisebb nehogy legyen ? mert már csak ezt tudom elképzelni megoldásnak, de már sokadszor konvertálok, mindjárt nézem a különböző eredményeket (ugyan azt a filet már vagy ötödször, hogy lássam a különbségeket)

2010. febr. 21. 11:11
 17/23 anonim ***** válasza:

Töltsd fel valahova ha publikus és ránézek. Az normális, hogy megváltozik a mérete amúgy.

Ide feltöltheted>>> [link]

Expire in-t állítsd át pl két napra. Ha meg tudom csinálni ugyan ide visszatöltöm. Tallózás/megadod a fájlt/megnyitás/expire állítás(2nap)/upload....kicsit várni kell, ad egy linket, azt kimásolod és a válaszodba beilleszted...

2010. febr. 21. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 A kérdező kommentje:

OPkés hát nagyon köszi, csak nekem ez napi rendzserssséggel kellene, mert vettem egy kamerát és az MPEG4-et az asztali nem játssza le, tehát nem csak egyetlen egy filmről van szó, de azért köszi kedvességed, arra mindenképpen jó, hogy lássam neked hogyan sikerül. De ha azt mondod normális, hogy kb fele méretű lesz mindig, akkor nem panaszkodok annyit, bár már olyan ideges lettem, h hirtelen feladtam, mert semmi nem megy, röviden összefoglalva.

köszi !!

2010. febr. 21. 13:07
 19/23 anonim ***** válasza:
Ne a méretet nézd, hanem a minőséget. Ha ugyanolyan éles akkor nincs gond. Sokszor az utolsó pillanatban esik le a tantusz...:))
2010. febr. 21. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 A kérdező kommentje:

ezt most komolyan mondod ?

tehát azért mert nagyjából a fele lesz AVI-ban (és szinte pontosan a fele és mindig !!), tehát lehet ugyan olyan jó aminőség ?

Huh ha ez így van, akkor semmi gond persze, sőt ... csak tudod azért nem tudom megállapítani egyelőre a minőséget mert a monitoron nem látok semmit, bár na mintha szemre egy cseppet gyengébb lenne, de nem tudom, viszont ahol a számítógépem van, itt meg nincs dvd-lejátszó, azaz nem tudom a TV képernyőn mennyire lesz vacak a képminőség.

Majd éppen ma megyek át a szüleimhez kipróbálni, mert tudod az alapprobléma az volt, hogy sajnos amit felvesz a kamera (MPEG4-et) nem hajlandó egyik dvd se lejátszani (egy LG és egy panasonic van, de egyik se ismeri fel ...). Na most átkonvertáltam párat, kiírtam, mert emlékszem az AVI-t lejátssza, és ma délután tudom megnézni, akkor mindenképpen értesítelek mi lett a helyzet, csak engem ez a "fele méret" zavart meg nagyon, szemre pedig nem tudom eldönteni.

köszi addig is a segítséged !!

2010. febr. 22. 05:55
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!