Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Jó napot! Az lenne problémám...

Jó napot! Az lenne problémám készitek egy bott usbt lemez megformázásig műkődik mi lehet a gond?

Figyelt kérdés
mükődik a lemez meg formazasig, meg formazom es ramegyek a tovabra és hibát ír ki . akkármien rendszeről is legyen szo oDáig megy el . Ugyan az a rendszer dvdről semmi baja.3 gepem van mind a 3 nal ez a baj . Pedrive rendesen műkődik. Szerintetek mi lehet baj valaszokat előre is kőszőnőm?

2015. ápr. 20. 05:25
 1/8 tibusz0211 ***** válasza:

Először is tudni kell, hogy milyen rendszert szeretnél telepíteni és mire.

A Boot USB-t például Windows esetében érdemes a hivatalos Boot készítő programmal összerakni, vagy a Rufus nevű programmal, én ezt használom.


Amire fel szeretnéd tenni ott a Boot módot a BIOS-ban át kell állítani, természetesen úgy, hogy az USB legyen az elsődleges. A mód pedig az alaplaptól függően lehet UEFI vagy Legacy.


A telepítés elindul, megformázza a lemezt és elkezdi másolni a fájlokat.

2015. ápr. 20. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
köszönöm a választ:) én is rufuszal készitem a rendszert beálitom az usb telepitést.. el is inditja szépen eljut a lemez meg formázásig..és amikor rá megyek hogy tovább vagy telepités most nem tudom pontosan .. és ezt a hibát irja ki (windows is unable find a system volume that meets its criteria for installation) álltalába ezt de ha dvd lemezröl probálom semmi baja .. akkor megy minden szépen ..uefis bioson és a másik bioson is ezt csinálya ( két különbözö gépen)
2015. ápr. 20. 18:34
 3/8 A kérdező kommentje:
bármien rendszeröl is legyen szó akár vista akár vin 7 akkár vin 8
2015. ápr. 20. 18:35
 4/8 A kérdező kommentje:
minda két gépen ugyan ezt a hibát irja .. az egyik egy laptop ( sonny vaio vge fz21m a másik egy asztali pc ..( Alaplap neve Asus H97M-E CPU típusa QuadCore Intel Core i5-4570, 3600 MHz (36 x 100)) ez ufis bios itt is ugyan azt a hibát irja ki..
2015. ápr. 20. 18:43
 5/8 tibusz0211 ***** válasza:

Ezt a hibaüzenetet akkor adja a telepítő, ha úgy érzékeli, hogy a lemez amire telepíteni szeretnél cserélhető meghajtó.


Formázd le a teljes merevlemezt és szüntess meg minden partíciót. (mintha most hoznád a boltból)


Állítsd úgy a BIOS-t, hogy a merevlemez legyen az elsődleges meghajtó BOOT-nál.

Másodlagos az USB pendrive.


Mentsd el.


Dugd be a pendrive-ot és kapcsold be újra a gépet.


Elindul a telepítés.


Formázd meg a merevlemezt! Ne az USB-t, hanem a rendes merevlemezt.


Lépkedj végig a telepítőn. Mikor újraindulna egy-egy alkalommal a telepítés alatt, akkor az indulásnál húzd ki a pendrive-ot, majd ha már lefutott a BIOS és visszatérne a telepítőbe, dugd vissza.

2015. ápr. 21. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Kőszi szépen:) a gépen műkődik de ottis csak windows 8 nál..laptopon abbszulut nem..mart azon is gondolkodtam hogy nem e befolyasolja az hogy pendrive usb 3 as
2015. ápr. 21. 17:52
 7/8 tibusz0211 ***** válasza:

Nem került eddig szóba ez az USB3 dolog, sajnos ez Windows 8 előtti verzióknál magától nem megy.


Megoldható ugyan - az USB3 drivert integrálni kell a telepítőbe - de sokkal gyorsabb és könnyebb, ha egy USB2 meghajtóra teszed a telepítőt.

2015. ápr. 22. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
értem köszönöm szépen:)
2015. ápr. 25. 13:14

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!