Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Miért kapok kék halált Win 7...

Miért kapok kék halált Win 7 telepítés közben?

Figyelt kérdés

Egy Compaq Presario CQ60-220EL laptopra igyekszem feltenni a Win 7-t. A telepítés szinte végig sikeres, ám a legvégén kékhalál lesz belőle, IRL_NOT_LESS_OR_EQUAL felirattal. A beépített tesztekkel leellenőriztem a memóriát, nincsen vele semmi gond. Eltávolítottam minden USB eszközt is, sőt, azt is megpróbáltam, hogy a telepítés során az első reboot után kivegyem a telepítő DVD-t. Egyik sem segített, továbbra is ugyanezt csinálja, pedig egy másik lemezzel is megpróbáltam. Miért nem szereti, illetve hogy tudnám megoldani? Nem fogok 8.1-es Windowst tenni, kipróbáltam, és a gép nem szereti, nem mellesleg a driverek mind Win 7 alá vannak optimalizálva.


Előre is köszönöm a válaszokat.



2015. ápr. 26. 13:46
 1/9 Tengor ***** válasza:
Hibás a gép. Live oprendszerrel egy HDSentinelt még tudsz nézni, hátha a HDD a rossz, egyébként meg szerviz v. kuka.
2015. ápr. 26. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Én is erre gondoltam, de akkor miért működik rajta a Win 8.1?
2015. ápr. 26. 16:57
 3/9 Tengor ***** válasza:
Más a telepítője. Talán nem szalad rá a hibás részre.
2015. ápr. 26. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

OFF:


Hujjujujj Tengor, el kell ismernem, nagyon megizzasztottál ezzel a Live CD-val, most hasnáltam életemben először Linuxot, és majd' egy órát dolgoztam vele, mint nem-programozó... Mindenestre legalább rájöttem, hogy még mennyit kell tanulnom, de azt hiszem, ezt a Linuxot érdemes lesz néha elővennem.


ON: HDD sentinel semmit nem mutatott, Performance és Health is 100%, várható további működésre is 1000+ nap van írva. Bár ez a pénztárcámnak jó hír, sajnos viszont nem derült ki, miért nem szereti a laptop a Win 7-t.


Megjegyzés: Ha jól emlékszem, ez a hibakód egy hibás driver által is lehet okozva. Megtörténhet akár véletlenül is, hogy a D: meghajtón van valami, amit észrevesz telepítés közben, és az kavar be neki (elméletileg nem kéne legyen)?

2015. ápr. 26. 17:57
 5/9 Tengor ***** válasza:
Ha tiszta Win 7-et teszel fel, abban csak alap driverek vannak. Ezzel a lemezzel telepítettél már másik gépet?
2015. ápr. 26. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Ezzel nem. De ezelőtt megpróbáltam egy másik lemezzel, amivel már igen (ugyanabból az ISOból vannak kiírva).
2015. ápr. 26. 18:19
 7/9 Tengor ***** válasza:
Telepítés után csökkentettben sem tudod indítani?
2015. ápr. 26. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Nem. Nem jut el odáig a telepítés. Mikor a BDoD után akarom indítani, felajánlja, hogy indítsam csökkentett módban, de úgy "nem tudja befejezni a telepítést". Ha pedig rendesen akarom újraindítani, akkor "hiba lépett fel telepítés közben, kérem kezdje újra" v. valami hasonló. Tehát nincsen teljesen befejezve a telepítés, de ahhoz elég, hogy 26,6 GB-ot lefoglaljon a partícióról.
2015. ápr. 26. 20:27
 9/9 A kérdező kommentje:
Esetleg próbáljam meg USB-ről telepíteni?
2015. ápr. 27. 14:07

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!