Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Excel táblázatkezelés segítség?

Excel táblázatkezelés segítség?

Figyelt kérdés

Hogy kell decimális órát kiíratni 24 órás óra perc be .


11,3333333 a szám és ezt akarom kiíratni két cellába hogy 11 óra 20 perc legyen de nem tudom hogy kell szétvágni hogy csak a tizedes jel utáni számokat szorozzam 60 al a perc kiíratásához.



2015. ápr. 27. 22:54
 1/6 anonim ***** válasza:
Szerintem van olyan függvény, hogy időre konvertálás vagy már eleve idő formátumban kell számolni.
2015. ápr. 27. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 coopper ***** válasza:

Szia.


Ha képlettel szeretnéd akkor :


Órára : =Int (A1)

Percre : =(A1-Int (A1))*60 vagy =(A1-B1)*60


Ahol A1-ben a 11.3333, B1-ben az INT(A1) tehát a 11 lesz


De egyszerűbb, ha a cellaformázásnál beállitod azt, hogy óó:pp formátumba jelenitse meg az excel.


Sok sikert.

Üdv.

2015. ápr. 28. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
ezzel az int el sikerült . Az időre formázásnál azt írta ki hogy 8:00 az nem értem miért .
2015. ápr. 28. 23:12
 4/6 A kérdező kommentje:
Abban tudnál segíteni hogy lehet az if feltételeket használni . Arra se jövök rá. Pl azt akarom hogy ha A1 kisebb mint B1 akkor a következő számítást hajcsa végre . Utána ha A1 nagyobb mint B1 akkor a következőt és így tovább stb stb.
2015. ápr. 28. 23:52
 5/6 coopper ***** válasza:

Szia.


A 8:00 gondolom a formázás miatt van. Ha int fügvénnyel oldod meg a dolgot akkor számként kell formázni nem időként.


Más, HA függvények, álltalános alak :


HA (Feltétel;Igaz ág;Hamis ág)


Na most meghatározod a feltételt és az igaz és a hamis ágba pediglen beirod a megfelelő képletet. Ha neked A1 és B1 viszonyát kell vizsgálni akkor pl. :


=HA (A1>B1;A1*5;A1/5)


A fenti esetben feltétel : A1>B1

Igaz ág : A1*5

Hamis ág : A1/5


Abban az esetben ha A1 nagyobb mint B1 akkor a cella tartalma A1*5-tel lesz egyenlő, minden más esetben (A1 kisebb egyenlő B1-gyel) a cella tartalma A1/5 értéket fogja felvenni.


Sok sikert.

üdv.

2015. ápr. 29. 06:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
köszi erre a képletre sose jöttem volna rá :)
2015. ápr. 29. 21:44

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!