Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Windows és Linux alatt a text...

Windows és Linux alatt a text fájlok (Windows jegyzettömbben illetve GEdit alatt írva) ékezetes karakterkódolása megegyező?

Figyelt kérdés

A kódtáblában azonos ASCII kódon szerepelnek mindig az ékezetes betűk Windows és Linux alatt is (ubuntu Linux), vagy esetleg ez eltérhet?

Tudom hogy van Ansi és UTF8 kódolás ami (talán) szintén hatással lehet erre, de nem vagyok benne biztos...

Linux-ban Gedit alkalmazásra, illetve Tomboy Jegyzettömbbel létrehozott szövegekre gondolok, nem tudom mindkettő azonos módon kezeli -e az ékezetek kódolását.

Eltérés lehetséges?

Windows 7 OS-re gondolok Windows OS alatt.

Debian Linux is érdekelne, hogy ott más -e az ékezetes karakterek kódolása, ASCII kódtáblában elfoglalt helye, vagy ugyanaz.



2015. máj. 1. 19:33
 1/2 anonim ***** válasza:
Állítsd UTF-8-ra mindkettőt, és akkor nem lesz gond.
2015. máj. 1. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Ami esetleg gond lehet, a sorvégek eltérő kódolása, de szerintem Gedit-ben be lehet állítani, hogy Win típusú sorvég jelet használjon. (CR+LF)
2015. máj. 1. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!