Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Microsoft excel (számomra)...

Microsoft excel (számomra) bonyolult kérdésben segítene valaki? Részletek lent.

Figyelt kérdés
Az 1. fülön szerepelnek dátumok és összegek, a 2. fülön pedig dátumok és mellettük árfolyamok. Nekem az kellene, hogy a 1. fülön szereplő összegeket átváltsa másik valutára a 2. fülön szereplő adatok (adott dátumhoz legközelebb eső dátum) segítségével. Valamelyik keres függvényre gondoltam, de nem vagyok akkora excel guru, így kifogott rajtam a dolog. Főleg az, hogy nem minden dátumra van árfolyamérték, így a legközelebb eső dátum kellene.

2015. máj. 5. 16:30
 1/2 coopper ***** válasza:

Szia.


Valutaváltásban nem a legközelebbi dátumhoz kell viszonyitani, hanem a legközelebbi elmúlt dátumhoz szerintem, (mivel új árfolyamot hétvégén nem adnak ki, a hétvégei átváltások azok a pénteki árfolyamon történnek, még vasárnap is - ha pénteken volt árfolyam kiadás).


Ebben az esetben pediglen az Fkeres utolsó paraméterét kell IGAZ-ra állitani (vagy elhagyni).


a képlet valahogy igy néz ki :


=C2*FKERES(B2;Munka2!$B$2:$C$6;2)


Ahol C2-ben a valuta összege, B2-ben az Aktuális dátum, Munka2!$B$2:$C$6 Az árfolyam táblázat két oszlopa (Dátum, érték sorrendben), a 2-es az a valuta értékre vonatkozik, az utolsó paraméter el van hagyva (amúgy IGAZ érték esetén 1 szerepelne itt).


Sok sikert.

Üdv.


Ui. Ha nem lenne jó, akkor konkrét adatokat adj meg, (4-5 sor) mert az adatok alapján jobban megérthető a gond.

2015. máj. 6. 07:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Nagyon köszi, sikerült!
2015. máj. 12. 16:26

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!