Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Excel kérdés, mi okozhat...

Excel kérdés, mi okozhat ilyen problémát (részletek lent)?

Figyelt kérdés
Adott egy excel sablon, amit többen használnak helyi hálózatról, és adott egy másik excel fájl, ugyanerről a hálózatról, azonos mappából, ami háttéradatokat tartalmaz. A sablon hivatkozik a háttéradatokat tartalmazó másik excel fájlra, a hivatkozásokat tartalmazó lapok védettek, tehát elvileg nem lehet ezeket átírni. Időnként néhány gépen a hivatkozások hibásan jelennek meg, és nem hozzák az adatokat (pontosabban úgy jelenik meg a képlet, hogy a háttéradatokat tartalmazó táblázat elérési útja jó, még a sor-oszlop azonosítók is, egyedül a kédéses lapok - ahonnan az adatok kellenének - neve helyett jelenik meg ez: "#HIV"). De nem mindegyik gépnél van ilyen hiba. A hálózatra kábellel csatlakoznak.
2015. máj. 6. 12:14
 1/10 tibusz0211 ***** válasza:
45%
A lapot idő közben átnevezték esetleg, vagy olyan karaktert tartalmaz a neve, amit nem képes kezelni.
2015. máj. 6. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

#1 - Biztos nem ez az oka. Nem jelentkezik ez a hiba minden gépen, csak 1-2-n, és nem értjük, hogy ott miért nem működik jól, ha mindenhol máshol igen.

Én gyanakodtam már kábelhibára is, hogy kilazul, vagy meg van törve belül valami, és nem éri el jól a hálózatot az a gép rövid időkre.

2015. máj. 6. 16:40
 3/10 tibusz0211 ***** válasza:

Előfordulhat, ezt egy ping teszttel könnyen kiderítheted.

De ha több gépen jelentkezik, főképp úgy, hogy az adott eszközök nem egy kábelen vannak, akkor kicsi a valószínűsége.


- Esetleg másfajta OP. rendszer van ezeken? Vagy más verziójú Office?

- Lehet hogy túl hosszú lett a file elérési útja? (265 karakter gyökértől indulva)

- A jogosultságokkal minden rendben? Ki tudnád tallózni a hibás gépeken a kérdéses hivatkozásokat?

- Helyileg lemásolva próbáltad már?

2015. máj. 7. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Az oprendszer és az office mindegyik gépen ugyanaz, ha jól számoltam össze, kb. 10 gép használja ezt a két fájlt, laptopok és PC-k vegyesen, laptopból több van, és összesen 2 laptopról tudok, amelyiken ezt a hibát észrevettem.

Az elérési út mindegyik gépnél ugyanaz, nem hosszú, kényelmesen határon belül van. A jogosultságok is mindegyik gépnél egyformák.

Folyamatosan frissítjük az adatokat, ez mindenkinek egyforma kell, hogy legyen, aki használja.

2015. máj. 7. 13:48
 5/10 tibusz0211 ***** válasza:

Elképzelhető hogy a laptopok más hálózatra csatlakoznak? Más IP tartományban?

A hivatkozásokban IP-re hivatkozik a képlet, vagy direkt névre?

2015. máj. 8. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Tudtommal nem, de ehhez nincs jogosultságom, hogy kiderítsem.
2015. máj. 8. 13:23
 7/10 tibusz0211 ***** válasza:
45%

Biztosan a hivatkozással lehet valami. Próbáltad a képletkiértékelőben részletenként vizsgálni?


Vagy üres cellába ugyanígy a képletet bemásolni és végigszámolni/nézni?

2015. máj. 8. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

De ha a hivatkozással van gond, hogy lehet az, hogy más gépeken nincs ilyen probléma?

Konkrétan az van, hogy egy darabig jó a problémás gépeken is, aztán egyszer csak elmászik. Nem tudom, ők hogyan használják, mit csinálnak közben, sajnos nem látom, és eléggé random viselkedik így, úgyhogy nem tudom azt se, hogy odaülök melléjük egy napra, és figyelem.

2015. máj. 8. 23:12
 9/10 tibusz0211 ***** válasza:

Én egy "rossz" géphez odaülnék a helyedben, és amikor hibás a táblázat, akkor a képletkiértékelővel végignézném.

Ha minden stimmel így is - ami furcsa - akkor előfordulhat még ötletként, hogy a hálózat megszakadt a megnyitás után. ilyenkor az excel már nem tallózza újra a hivatkozásokat.

(esetleg pingplotterrel figyelném a gépet egy napig, hogy lássam a hálózat folytonosságát)

2015. máj. 11. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Amikor a táblázat éppen hibás, akkor a képlet se jó nyilván, meg látjuk is, hogy átíródik azon a gépen, de csak azon a gépen, a többin jó. Nem a képlet a rossz.

Már jeleztem annak, akinek több jogosultsága van, egyelőre neki sincs ötlete, nekem csak felhasználói szintű jogosultságom van ezekhez, de az excelben jelentkező hibák miatt nekem szólnak, mivel az exceleket én kezelem. Csak nem tudom, mit csinál épp az illető, amikor átíródik a képlet, mert nekem már csak akkor szól, amikor már nem hozza az adatokat.

2015. máj. 11. 12:16

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!