Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Tudtok egyszerű, de menő...

Tudtok egyszerű, de menő animáció készítő programot?

Figyelt kérdés
Rajz órára kell egy animációt csinálni, és én egyáltalán nem értek ezekhez a dolgokhoz. Ha adnátok hozzá ötleteket is az még szupibb lenne :) Köszönöm

2015. máj. 13. 21:16
 1/5 tabaki ***** válasza:
100%

Az animációkészítés úgy, ahogy van, bonyolult műfaj, tehát a programjai is bonyolultak. Nulla tapasztalattal szerintem jobban jársz, ha képenként megrajzolod, és utána összefűzöd valami GIF-szerkesztővel, vagy akár PhotoScape-pel. Én előszeretettel ajánlom a MonkeyJam programot is erre a célra:

[link]

Magukat a fázisrajzokat természetesen ne Paintben készítsd el, hanem valami rétegeket kezelő képszerkesztőben. A Gimp ideális lenne a célra, de ha nem ismered, használj valami egyszerűbbet, Phoxót vagy PhotoFiltret, itt adok linkeket:

[link]


Ha mégis kifejezetten animációra való célprogramokat szeretnél inkább, elvileg megpróbálkozhatsz a következőkkel:


2D:

[link]

[link]


3d:

[link]


...de egyik sem két estés nekikészülést igényel. Egy régi kérdésre született össze-vissza mindenféle:

[link]

Sajnos, a szövegemben az egyszerűsége okán leginkább ajánlott Creatoon program saját oldala megszűnt, viszont itt letöltheted az aktiválókulcsával együtt:

[link]

Vírusvédelmi szempontból leszel szíves te ellenőrizni. A program egyébként -- a többi ajánlottal egyetemben -- ingyenes, az aktiválóját is maga a szerző tette publikussá, amikor az eredetileg fizetős programot felszabadította.

2015. máj. 13. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 tabaki ***** válasza:
100%

Hú, majd' elfelejtettem, ezt a kettőt ki ne hagyd:

[link]

[link]

Pálcika-animáció -- az alapja nagyon egyszerű, indulásnak élvezetes, tanulságos és szórakoztató, de mindenképpen nézd meg azt is, hogy miket csináltak mások. Legjobb, ha a Youtube-on is rákeresel, szerintem nagyon jól fogsz mulatni. Egy kis ízelítő:

https://www.youtube.com/watch?v=b_zq2KjshKY

2015. máj. 14. 01:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
2015. máj. 14. 03:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
3DS Max (lol)
2015. máj. 14. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a válaszokat, rettentően sok segítség kaptam ♡
2015. máj. 14. 20:47

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!