Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Válogatóprogram létezik-e,...

Válogatóprogram létezik-e, illetve milyen nehéz lehet megcsinálni?

Figyelt kérdés
Van mondjuk 125 kártyám amelyeknek mindegyikén van egy szám, egy betű és egy karakter. Ezeket betáplálom a programba, és kiadja a számok szerint ugyan olyanokat, betű szerint ugyan olyanokat és karakter szerint ugyan olyanokat. Akár ezekkel keresni is lehetne. Ilyen programot hol találok? Esetleg menyi időbe kerülne megírni?
2015. máj. 13. 23:00
 1/5 anonim ***** válasza:

Ehhez nem kell programot írni, ez matematikai kombinatorika. Mellesleg a megoldandó problémád specifikációja sem világos. A betű és szám véletlenül nem karakter? Milyen karakter kódlapot használsz? Ebben mi az engedélyezett tartomány?


A betű és szám egyidejű feltétel sose fog teljesülni, mert más tartományokban elhelyezkedő elemek sosem lesznek azonosak.

2015. máj. 13. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Adatbáziskezelésnek hívják ezt a varázslatot.

Régen a DBase-t használtuk ilyenekre, ma az MS Access a jó választás. Mindkettőben saját makrókat írhatsz, saját felületeket (formokat) hozhatsz létre, saját adatbázis-struktúrákat kreálhatsz.

De az általad leirt egyszerű struktúra szinte bármely programozási nyelven egyszerűen megvalósítható.

2015. máj. 13. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
karakter alatt írásjelre gondoltam. Az a lényeg, hogy van egy csomó ,,valamim" amelyeknek 3-4 tulajdonságuk van, ezeket akarom összesíteni és rendszerezni.
2015. máj. 13. 23:32
 4/5 anonim ***** válasza:
lehet azért mert most tanulok adatbázist de én adatbázisba tenném és onnan lehetne őket csoportosítani.. erre még az access is képes csak 125 cuccot felvinni kicsit lassú lesz.. először próbáld meg kb 10-20 darabbal (legyenek ugyanolyanok is köztük) és ha jól működik érted akkor mehet az összessel.. bár hogy ezzel mit akarsz azt nem tudom
2015. máj. 14. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

a 125 úgy jött ki, hogy 5 szám X 5 betű X 5 írásjel

Először én is csak pár darabbal akartam kipróbálni, csak kellene egy jó program, amiket most írtatok, azokat majd megnézem, hogy megfelelnek-e.

2015. máj. 14. 00:20

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!