Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Milyen CAD programot válasszak?

Milyen CAD programot válasszak?

Figyelt kérdés

Most kezdek ismerkerkedni ezzel a témával, de mindenki mást mond.

Felesleges időt nem szeretnék pazarolni arra,hogy túl bonyolult programmal kezdek.

Mi az ami egy kezdőnek ajánlott amin el lehet kezdeni tanulni?

A Solid edge-t ajánlották de nem sok jót olvasok róla.


2015. máj. 18. 17:10
 1/9 anonim ***** válasza:

Hát.. mindegyik másra jó, más előnyökkel és hátrányokkal...


Attól függ, hogy mit akarsz csinálni, vagy minek-mire, (esetleg hol).

2015. máj. 18. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
2015. máj. 18. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 tabaki ***** válasza:
2015. máj. 18. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Igazándiból most ismerkedem a témával.

Most kezdtem egy cnc forgácsoló tanfolyamot és mélyebben is érdekel a téma.

Jó lenne egy adott rajz alapján eltudnám készíteni a 3d modelt, vagy megtervezni és az alapján a rajzot.

És még az is jó lenne ha ezt átt tudnám ültetni a gyakorlatba, vagyis megtervezni a munkafolyamatot is az alkatrész forgácsolásához.

Tudom ehhez sokat kell tanulni, de mivel komolyan érdekel a téma és érdekesnek találom, eltanulgatnák egy ilyen programot alapfokon, eljátszanék vele, majd ha még mindíg tetszik akkor, komolyabban is rászálnék az ügyre.


Olyan program kellene ami nem olyan bonyolult mint pl a catia, nem kell mindent tudnia, szóval ne a legbonyolultabb legyen,de a célnak megfeleljen és átt tudjam a dolgaimat ültetni belőle más programba is, ha szükséges.

Valamint legyen azért népszerű,hogy minél több segédletet és segítséget találjak hozzá ha elakadnék.


Nagyjából ezek az igényeim.

2015. máj. 18. 19:56
 5/9 anonim ***** válasza:

Az egyetemünkön solid edge-t tanítottak, de mivel nekem gyakran a tervezett alkatrészt szimulálni kellett, nekem nem felelt meg az edge. A solidworks (2013) már annál inkább.

Több pont szól a works mellett. Rengeteg oktató anyag van youtube-on, kezeli kb az összes file-t,( akár grabcad-ről is), nagyon könnyű szimulálni, alkatrészt készíteni. Ha valami nem tetszik neki és hibás lenne az alkatrész valamilyen kis parancs vagy ütközés miatt, azt vagy elfogadod és javítod( normális eset) vagy felülírod és folytathatod a munkát. Solid edge ilyenkor már rég kidob és még a vázlatodat is törli :). Az alkatrészről készített rajzokat realtime-ban kezeli, szóval bármilyen változtatást csinálsz azt rögtön átírja. Nekem nagyon bejött, a worksnek köszönhetem a szakdoga modellt.

Én youtubon tanultam meg a works használatát.

2015. máj. 25. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm, most sokat tanultam és megkaptam a választ.
2015. máj. 25. 19:09
 7/9 anonim válasza:
Jelenleg én a bobcad el meg a mestercam el tanulgatok
2015. máj. 25. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Első válaszoló vagyok.


Erre a célra még elég elterjedt (és mondjuk számomra szimpatikusabb.... bár lehet azért, mert többet használtam) az Inventor is. Na meg ugye az AutoCAD-hez (alap) jobban passzol ugye az Inventor. Lehet, hogy kicsit bonyolult elsőre, de szerintem aki tudja használni Inventor+AutoCAD+3DStudioMax triót, az utána könnyebben elsajátítja bármely másik programot is (saját tapasztalat). És sok modul, plugin és társprogramok vannak hozzájuk, illetve elég elterjedt. AutoCAD-del pl. mindenhol találkozik az ember. Bár 3d modellezésre sz_r. Inventor viszont pont ezért jó az AutoCAD mellett. Könnyen, könnyebben át lehet egymásba ültetni-hozni-vinni a modelleket ezek között.

2015. máj. 26. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:

8-10 éve CAD-ezek tervezőként.

Tervezek szerszámokat, készülékeket, nagy tartószerkezeteket, csarnokrajzokat, szimulációat, éppen mire van igény.


4 CAD programot kezelek jól:


1. PRO E/CREO (EZT NE PRÓBÁLD!) - bonyolult rossz logikátlan és nagyon rugalmatlan ami lasszú tervezéshez vezet.

2. Autocad: 2D-re tökéletes de fizetős. Akkor inkább ott a SolidEdge ingyenes 2D drafting verziója 2D-re és direkt autocad kiváltására ajánljak ingyen és havibér mentesen minden cégnek és egyéni felhasználónak!


3. Solidworks: jó, rugalmas.


4. Solid Edge: ezt szeretem a legjobban a végtelenségig rugalmas és mindent egyszerűen meg lehet vele csinálni.

Ezt ajánlom a legjobban. Ebben tervezek mindent.

Nagyon logikus működése van és egyszerű a felhasználókra szabva és még nagyon jó gépészeti villamosági szerkezeti számitásokat modellezési fajtákat tud, amit más programnál külön drága pénzért kell megvenni.


Jó CAD-ezést ;)

2020. febr. 4. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!