Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Hogyan tudnám ezt megoldani...

Hogyan tudnám ezt megoldani Excelbe?

Figyelt kérdés

Jelenlegi kialakított helyzet:


Ha az oszlopomban van -5 –nél kisebb szám, akkor jelzést kapok (B1 cella értéke 0-ról megváltozik.)

Ha az oszlopomban van 5 –nél nagyobb szám, akkor jelzést kapok (B2 cella é. 0-ról megváltozik.)


(részlet a képleteimből: =DARABHATÖBB(A1:A100,"<-5") …


Azt szeretném, hogy ne kapjak jelzést abban az esetben, ha az 5-nél nagyobb érték a -5 –nél kisebb érték FELETT helyezkedik el. Tehát szimplán felette van a CELLA.


Érdekes probléma, de életmentő lenne a válasz. Minden hozzászólást örömmel fogadok.


Köszi!



#probléma #Excel #cella #logikai képlet
2015. máj. 20. 16:58
 1/10 coopper ***** válasza:

Szia.


Példát adj, mert nekem ez nem tiszta (konkrét számokkal, amik az oszlopokban vannak 4-5 szám elég, és B1,B2 értékét is).


Te ezt irtad : "ha az 5-nél nagyobb érték a -5 –nél kisebb érték FELETT helyezkedik el". (Ez szerintem mindig igaz) : ami +5-nél nagyobb érték az biztosan nagyobb mint -5 is.


De szerintem HA függvénnyel valami uton módon megoldható, de igy hogy nem értem, hogy mit szeretnél, igy sajnos konkrét képletet nem tudok irni.


Sok sikert.

üdv.

2015. máj. 20. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Ott zavartál össze, hogy "részlet a képleteimből".


A DARABHATÖBB() nem jelzést ad, hanem az adott tartományban a kritériumnak megfelelő elemek számát adja végeredményül.

Jelzés a HA() függvénynél van, ami 0, vagy 1 végeredményű lehet. Ott vagy teljesül a feltétel, vagy nem.


De ezt nem is értem miért így csináltad. DARABTELI() függvényt szokás használni.


Na mindegy. Szóval azt akarod, hogy mondjuk a B3 cellába ne számolja bele azokat a számokat, amik 5-nél nagyobbak ÉS -5-nél kisebb érték feletti cellában helyezkednek el?


Vagyis jelen esetben:

6

8

9

-5

3

7

-8


Itt 7 szám van, de csak 6-ot számolna, mert az utolsó sorban a -8 kisebb, mint -5, és felette 5-nél nagyobb van, szóval az kiesik.


A legegyszerűbb megoldás:

HA() függvénnyel kilistázod C1:C100-ba, hogy melyek azok a számok, amik a kritériumnak megfelelnek és végül ezeket B3-ba DARABTELI()-vel összeszámolod.


C1-be ezt nem tudod alkalmazni, mert az A1 előtt nincs cella, amit vizsgálni tudna, szóval A2-től: =HA(ÉS(A1>5;A2<-5);"ok";"")

Utána B3-ba meg: =DARABTELI(C1:C100;"")

2015. máj. 20. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Sőt, rosszul mondtam. Mivel az üres cellák száma érdekel, így egyszerűbb DARABTELI() helyett:

=DARABÜRES(C1:C100)

2015. máj. 20. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Szia! Külön elismeréssel tekintek válaszodra. Tényleg köszönöm.


Sajnos rosszul adtam át, amit szeretnék. Készítettem egy képernyőlementést.


[link]


Itt tehát a cellák lokalizációjáról lenne szó. A DARABHATÖBB fv használatának is meg van a sajátos indoka, ezzel most nem fárasztanálak, egy komplikáltabb pénzügyi kalkuláció egy részéről van szó.


Köszi ismét!

2015. máj. 20. 20:16
 5/10 anonim ***** válasza:

Ja éééértem.

Háttöö..részben megoldottam a problémát :) Csak ebben a környezetben már nem igazán alkalmazható úgy, ahogy elképzeltem


VISZONT segédoszlop helyett segédcellákat itt is alkalmazhatsz mondjuk a jelenlegi táblázat alatt.


Máshogy sajnos nem tudod, mert mindenképp kell egy olyan, ami eldönti a fenti elemekről, hogy megfelelnek-e a feltételnek, vagy sem.

Ha már eldöntötted, hogy megfelel, akkor onnantól csak a kapott IGEN/NEM értékeket kell felhasználnod.

2015. máj. 20. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Kivétel ez alól, ha értesz a visual basic-hez, és megírod, hogy az egész folyamat makróban fusson le. Én speciel nem értek hozzá, szóval bele se kezdenék abba :D
2015. máj. 20. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 coopper ***** válasza:

Szia.


Szerintem két egymásba ágyazott HA plusz a MIN függvény lehet a megoldás (feltéve ha jól értettem meg a feladatot), valahogy igy : =HA(D4>5;HA(MIN(D5:$D$13)<-5;1;0);0)


Ahol : D4-es cella a vizsgálandó cella :

MIN(D5:$D$13) a D4-es cella alatti értékekből az oszlop aljáig lévő cellákból a legkisebbet értéket adja eredményül (Az utolsó cella rögzitett)


Itt egy kép hogy mit adott eredményül : [link]


Sok sikert.

Üdv.

2015. máj. 20. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Sziasztok! Szerintem most nem sikerült megtalálnom a megoldást, bár cooper utolsó válaszát még elemzem. Egy új közzétett kérdésben egy teljesen más, talán egyszerűbb megközelítésből levezettem újra.


Mindenkit felpontoztam, Köszönöm a ráfordított időt és energiát.

2015. máj. 22. 15:51
 9/10 A kérdező kommentje:

Cooper, így napokkal később elnézésedet kérem a negatív lezárás miatt.


Részletesen átnéztem és rájöttem, hogy tökéletes megoldást kínáltál.


Elismerésem!

2015. máj. 28. 14:54
 10/10 coopper ***** válasza:

Szia.


Semmi gond.


Közben én is elemeztem a dolgot és nem kell két egymásba ágyazott ha, csak egy HA és egy ÉS függvény, valahogy így :


=HA(ÉS(D4>5;MIN(D5:$D$13)<-5);1;0)


Ugyanazt az eredményt adta, tehát H7-es cellában 1 a többi cella pediglen 0.


Üdv.

2015. máj. 28. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!