Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Linux ubuntu hogy tekinthetem...

Linux ubuntu hogy tekinthetem meg a root mappát? Azt írja ehhez nincs engedélyem meg

Figyelt kérdés
2015. máj. 20. 22:44
 1/10 anonim ***** válasza:
Jelentkezz be "root" felhasználónévvel.
2015. máj. 20. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 tabaki ***** válasza:
100%

Én például terminálból szoktam, a Midnight Commanderrel. Ha nálad is telepítve van:

sudo mc

+jelszó megadása

Nem, mintha sok kotorászni valóm lenne a root mappában.


Egyébként mi ez a bolondéria, hogy az Ubuntu linuxot újabban minden kérdező Linux Ubuntunak írja?

2015. máj. 20. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
azt írja root fájl nem megnyitható engedély megtagadva (13)
2015. máj. 20. 23:07
 4/10 tabaki ***** válasza:
Te meg azt írd, hogy mit csinálsz.
2015. máj. 20. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Hát tudod van egy úgynevezett pseudo fájlrendszer, amit a root sem olvasgathat, csak a kernel és annak moduljai. (tipikusan /proc)
2015. máj. 20. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
És tényleg igaz, a rendszerre a legnagyobb veszélyt a felhasználó jelenti. Így születnek a "véletlenül kitöröltem", "mi ez, és le lehet-e törölni", és hasonló kérdések. Szerencsére a Linux jobban védi magát ilyen veszélyek ellen. Inkább örüljünk neki. :)
2015. máj. 21. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 kovpet ***** válasza:

"root fájl nem megnyitható"


Nincs olyan, hogy "root fájl". Valamit nagyon elrontasz, ha tényleg ez a hibaüzenet :)

2015. máj. 21. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 tabaki ***** válasza:

@kovpet:

Ez nekem is szemet szúrt tegnap, de ezzel már nem akartam terhelni a társalgást. Gondoltam, Kérdező majd szépen részletezi, hogy mit művelt, ami ezt az egzotikus hibaüzenetet inspirálta, és apránként minden megvilágosodik...


Kérdező, te meg színt vallhatnál, hogy mi a szomorú pudlifülét akarsz a root mappától? Énnekem az utóbbi tíz évben semmiféle dolgom nem volt vele -- mellesleg kényemre-kedvemre kukkolhatok bele, ha akarok, de semmiféle élményszint-növekedésről nem tudok beszámolni.

Egyébként az Ubuntu jobb gombos menüjében nincs 'Megnyitás rendszergazdaként' vagy hasonló pont? Ha hazamegyek, megnézem a magamét.

2015. máj. 21. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 tabaki ***** válasza:

Na jó, úgy tűnik tényleg nincs ilyen, csak a Mintben... Akkor, mondjuk, terminálból indítsd a fájlkezelőt:

sudo nautilus

A jelszó megadása után a megszokott kattingatós fájlkezelő indul, de ott fogsz csücsülni a /root mappában, kíváncsi vagyok, mihez kezdesz vele.

2015. máj. 21. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Egyébként szerintem a root felhasználó saját beállításai vannak ott, config fájlok, ilyenek. Pl. a fájlböngésző vagy más progik beállításai, ha rootként indítod, bash_history, meg hasonlók. Semmi érdekes.
2015. máj. 21. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!