Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Mennyi esély lehet arra, hogy...

Mennyi esély lehet arra, hogy megszűnik egy kevésbé populáris Linux disztribúció?

Figyelt kérdés

Arra gondolok , hogy vannak azért páran akik kevésbé ismert disztrókat használnak és nem a legismertebbeket (debian , arch, redhat , slackware, gentoo) , hanem ezek valamelyikének forkjait amit sokszor nem is fejlesztenek aktívan , például Uhu.

Vannak amiket rendesen fejlesztenek , sőt a legtöbbjük ilyen: Manjaro,linux mint, sabayon.


Viszont mi történik , ha a fejlesztőcsoport abbahagyja a fejlesztést és kihúzza a felhasználók alól a disztribúciót ?


Akkor a nyílt forráskód miatt átvehetik mások a fejlesztést ?



2015. máj. 26. 16:08
 1/4 anonim ***** válasza:
Persze. Ez történt a Mandrivával, most a Mageia lényegében ugyanaz.
2015. máj. 26. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Vagy átveszik (történt ez a Crunchbanggel legutóbb), vagy elhal a projekt kisebb-nagyobb időre, vagy örökre.

Én valahogy nem is szeretem ezeket a forkokat. Ha valami nem tetszik, akkor is fogom az "eredetit" és kicserélem, beállítom a szoftvereket úgy, ahogy nekem jó.

Az ilyen fork forkjának forkját meg aztán pláne nem értem. Ki tudja követni, hogy az ilyen-olyan gányolások a különböző szinteken hol akadhatnak össze.

2015. máj. 26. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 Tom Benko ***** válasza:
100%

Az UHU egyrészt nem fork, hanem önálló disztró, másrészt kissé lassan, de fejlesztik. Más az elképzelésük a haladásról.

Amúgy van rengeteg halott disztró, javarészt páremberes cuccok, úgyhogy amikor földbe álltak, kevesen sírtak értük. A nagyobb, ismertebb disztrók esetén azonban a fejlődés leállása több érdekes következményt hozhat magával. Volt, amit a közösség vett át, volt, ami egyszerűen felszívódott, és volt, amelyik transzfromálódott. Ha nincs tovább, akkor egy ideig még a tehetetlenségénél fogva egy ideig használatban van, aztán fokozatosan elavul, a bázisa megszűnik.

2015. máj. 27. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%
Little Suse is igy járt.Ráadásul egy elég jól disztrónak indult.Magyar volt majd fokozatosan elavult.
2015. máj. 27. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!