Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Avidemuxban lehet-e 1-2...

Avidemuxban lehet-e 1-2 mp-nyi "feketeséget" tenni a videóba pl. két jelenet közé, és ha igen hogyan?

Figyelt kérdés
Értitek, hogy ne legyenek már annyira egybe, annyira "egymáson", hogy jobban érződjön hogy bár a van bennük közös amely miatt egymás mellé lettek vágva de azért mégis az két külön jelenet.

2015. máj. 27. 13:09
1 2
 1/19 Szirty ***** válasza:

Csinálj egy 1-2mp-es fekete video részletet és szúrd be a jelenetek közé ahova kell.


Vagy használd a FADE nevű filtert. Ezzel megadott idejű le és felkeverést tudsz csinálni (elsötétül/visszajön a kép).

2015. máj. 27. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 A kérdező kommentje:

Pont ezt a fade-t akartam én is használni, de hiába állítom be a filtersnél az istenért sem tudom rávenni hogy aztán alkalmazza is a videón :(


Szóval hogy kell pontosan használni? Leírnád nekem pontról pontra? Vagy ha tudsz a netről pl. egy videót hozzá nekem az is jó. Sajnos magamtól nem megy, úgy néz ki hülye vagyok hozzá :(

2015. máj. 27. 15:32
 3/19 Szirty ***** válasza:

Nagyon egyszerű. Beledobod a Fade nevű filtert az Active filters listába.

Jön egy ablak, ahol beállíthatod hogy feketébe akarod lekeverni (out) vagy feketéből a képhez akarsz keverni (In).

Megadod az átmenet kezdetének és végének idejét a videóban és kész.

2015. máj. 27. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 A kérdező kommentje:

Nem, nem kész. Pont ezt csinálom amit írtál és pont ezért nem történik nálam semmi. Kezdem azt hinni hogy nekem csak csökkentett képességű avidemuxom van.


Van vmi más tipped amivel jól lehet videókat vágni és közéjük áttűnést helyezni? Gyűlölöm már ezt az evidemuxot, egy használhatatlan szar. Fél napja vele szenvedek. Azt is külön utálom benne hogy nem lehet akárhol megvágni csak ahol ő akarja, ill. megvághatom máshol is de akkor a vágástól számítva pár mp-ig képproblémák vannak.


Szóval két kérdésem is van, 1. van-e jobb alternatívája 2. ha nincs akkor mégis hogy lehet tényleg rárakni azt az áttűnést?

2015. máj. 27. 20:17
 5/19 Szirty ***** válasza:

"Van vmi más tipped amivel jól lehet videókat vágni és közéjük áttűnést helyezni?"


Ezzel is lehet csak nem értesz hozzá.

Tudom hogy lehet, gyakran csináltam.


"Gyűlölöm már ezt az evidemuxot, egy használhatatlan szar."


No comment. Ezen nem tudok segíteni. Tégy ahogy jónak látod.


"Fél napja vele szenvedek. Azt is külön utálom benne hogy nem lehet akárhol megvágni csak ahol ő akarja, ill. megvághatom máshol is de akkor a vágástól számítva pár mp-ig képproblémák vannak."


Ha tisztában lennél az MPEG video tömörítés sajátosságaival, rájöhetnél mi okozza ezt.

Key frame. Ez a kulcsszó.


Esetleg használj múvimékert. Az inkább egerészőknek van kitalálva.

2015. máj. 27. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 A kérdező kommentje:

"Ezzel is lehet csak nem értesz hozzá."



Na de ezt már régen tisztáztuk. Tehát akkor segítesz vagy nem? :(

2015. máj. 27. 20:37
 7/19 Szirty ***** válasza:

"Na de ezt már régen tisztáztuk. Tehát akkor segítesz vagy nem? :("


Mivel egyszerű dolgot hosszan kellene magyarázni ami hosszú időt venne igénybe, amire mondanál bármit, inkább fordítsuk meg a dolgot.


Te leírod egészen pontosan és részletesen hogyan próbáltad meg, videó részleteket screenshotokat készítesz róla, belinkeled ide, és én mondok rá bármit!


Lássuk hajlandó vagy-e két soros kérdéseknél kicsit komolyabb erőfeszítéseket tenni a cél érdekében!

2015. máj. 27. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 A kérdező kommentje:

Szükségtelen immár, mert rájöttem - egy külföldi oldalt megnézve, hogy mi volt a gond. Hát az hogy a "főoldalon" a Video Output-nál Copy-ban volt, pedig úgy ott ugye akkor nem aktív a Filters gomb, az meg ugye akkor azért gond mert ha jól értem olyankor a filterek nem érvényesíthetőek, tehát amíg nem választom ki ott is pl. az xvid-et addig hiába is erőlködök. Na ez az amit nem tudtam (és amit mellesleg te sem mondtál egyszer sem).


De azért neked is köszönök mindent, elhiszem hogy segítettél volna.

2015. máj. 27. 21:41
 9/19 Szirty ***** válasza:

Ezt írtam:


"Beledobod a Fade nevű filtert az Active filters listába."


Copy módban ezt sem lehet megtenni, nem derült ki mit csináltál. Kevés infó a kérdésben, kevés infó a válaszban. Ez sajnos ilyen.


Örülök hogy rájöttél. Mondtam én hogy nem nehéz!

Ha COPY-ban van akkor csak vágni/toldani lehet.

Módosításhoz újra kell kódoltatni.

2015. máj. 27. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 A kérdező kommentje:

Szia! Remélem olvasod még. Most meg olyat szeretnék hogy egy videóból kivágni egy részletet (ez még megy), majd azt egyből megismételtetni, tehát hogy a kivágott rész 2x is látható legyen a videóban (na ez már nem). Plusz a 2.-nál még azt szeretném ha lassítva lenne (és ez sem).


Szóval ezeket hogy kell megcsinálni, már ha meglehet egyáltalán.


Előre is köszi.

2015. jún. 9. 17:46
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!