Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Ha feltelepítem a win10-et,...

Ha feltelepítem a win10-et, akkor minden játékot és programot újra kell telepíteni?

Figyelt kérdés

2015. jún. 1. 19:28
 1/10 anonim ***** válasza:
13. Igen milyen vga kártyád van?
2015. jún. 1. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

AMD RADEON R9 290

Grafikus magok száma: 1

GPU órajel: 1000 MHz

Memória órajel: 5200 MHz

4GB DDR5

2015. jún. 1. 19:36
 3/10 anonim ***** válasza:
8.1 ,,64 bites op rendszerig van driver tehát a vga kártyádat a win10 fogja kezelni ezért vagy nem futnak vagy akadozni fognak a játékok
2015. jún. 1. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Akkor megéri, vagy nem?
2015. jún. 1. 19:40
 5/10 anonim ***** válasza:

Mi ma mindenkinél ez a Windows 10 őrület?

Jó nekem is jelezte a rendszer, hogy lehet frissíteni, de minek még?

Július 29.én fog megjelenni a végleges kereskedelmi kiadás.

Addig ki tenne fel egy olyan rendszert amiben hivatalosan közölt kémprogramok kémkednek a felhasználó után??? Én biztos nem… De kinek mi.

A Microsoft üzletpolitikáját sem értem… Miért adnak erre lehetőséget? Egy bughalmazt fel tenni? Majd kiátkozzák mint a Vistát annó (azt sem jogosan) hogy milyen szar.

2015. jún. 1. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

# 3

Fog menni neki ugyanúgy azzal a 8.1 x64 driverrel is!

A driver model a Vista ótta nem is igen változott. De 8.1-ben talán igen de a 10 és a 8.1-é ugyanaz. Mint kb a Vista meg a Win7-é. 10-ben a dx12 a főbb újítás vga-ra nézve.

2015. jún. 1. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
probáld ki kérdezö
2015. jún. 1. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 seepheerd válasza:

Ha nem friss telepítést választasz, semmit nem kell újra raknod. (Nekem Diabló, Warthunder, World of Warships, Lineage II van fönt)


Azonban pl. az ACDSee minden win újratelepítéskor (a béta még kb. hetenként teljesen frissül) elveszít egy file-t, a repair visszahozza. Ugyanígy a HSPA hardverkulcs driverét is ujra kell rakni (az egy hardware kulcs).


Driver probléma: ha nincs win10/8.1 driver, kezelni tud mást is, mindenféle kompatibilitási beállítás nélkül is, pl. most kellett használni egy HP1280-as nyomtatót, csak Vista driver volt hozzá és simán elfogadta.

2015. jún. 4. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 Palotás Imre ***** válasza:

"Hiányzol"-nak igaza van. Minek kapkodni?

Egyébként egyelőre telepíteni nem tudod, csak frissíteni a meglévő Win7, vagy Win8 verziódat.


Szerintem várd meg, amíg megjelenik a telepíthető változat, aztán várj néhány hetet, olvasd el az értékeléseket, és az alapján döntsd el, hogy áttérsz-e az új verzióra.


Ha nem, akkor is van még néhány éved a jelenlegivel. Ahogy az XP biztonsági frissítéseit is csak tavaly áprilisban fejezték be.

2015. jún. 7. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 Palotás Imre ***** válasza:

Pontosítok. Időközben ugyanis megnéztem, hogy mi történik, ha a képernyő jobb alsó sarkában lévő "A Windows 10 beszerzése" gombra kattintok.

Lényegében egyelőre semmi. Regisztráció címén kér egy email címet, és utána közli, hogy majd július 29-én frissítésként elküldik a Windows 10 telepítőt, ami automatikusan letöltődik, nekünk csak telepíteni kell, ha jól értelmezem.


Egyébként a megnyíló ablakban balra fenn van egy 3 vízszintes csík, amire kattintva találasz egy olyan gombot, hogy "A gép vizsgálata". Ez választ ad az eredeti kérdésedre. Először arra, hogy egyáltalán alkalmas-e a géped a Windows 10 telepítésére, majd felsorolja, hogy a telepített programjaid közül melyek nem fognak megfelelően működni a frissítés után. Nekem van néhány tucat programom, ezek közül egy olyan van, amiről azt mondja, hogy nem fog megfelelően működni.

2015. jún. 7. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!