Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Word sablon létrehozása...

Word sablon létrehozása minden oldalra?

Figyelt kérdés

Készítettem egy Word sablont, és meg szeretném oldani, hogy a benne elhelyezett képek, sablonszövegek minden oldalon megjelenjenek.

A kép1-et illetve 3-at belerakhatnám fejléc, láblécbe végül is, de a kép2-re ez szerintem nem lenne jó megoldás, illetve a levél vége sokszor a jobb alsó sarokban lévő kép mellé is leérne. Gondolom ezt a lábléc nem engedné.

Ezenkívül szeretném ha a piros csíkban szereplő szöveg is megjelenne minden egyes oldalon. Mert jelenleg ha a kék keretes részbe írok annyit, hogy új oldalt nyisson, akkor az teljesen fehér lesz.

Hogyan tudnám ezt megoldani?

[link]


Köszi!



2015. jún. 3. 10:58
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:

a sárgák tartalmával szerkesztesz egy háttér képet, és az lesz mindennek a háttere (A4 méretű kép) ... ne lepődj meg, ha éppen nem 100%-on szerkeszted majd a szöveget, hanem kisebben, vagy nagyobban, akkor arányosan eltűnik a háttér egy része, tehát a 100%-os megjelenéshez kell igazítanod a képméretet


a pirosnak a fejlécbe kellene kerülni


a kék meg normál margóbeállítással

2015. jún. 3. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:

A helyedben én megcsinálnám egy grafikus szoftverrel az egész hátteret és azt illeszteném be háttérképként. A méretnél ügyel arra, hogy a lényeg a nyomtató tartományon belül legyen.

(Mellesleg már régen leszoktam erről az idióta word-ről. Max. egyszerű levelezésre használom. Egy rendes tördelő program ugyan elsőre bonyolultnak látszik, de fényévekkel felhasználó barátabb, mint ez a vacak.)

2015. jún. 3. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!


Megpróbáltam egybeszerkeszteni a képet, és úgy beilleszteni. Azonban mikor hozzáadtam volna az élőfejet, hiába írtam be bármit, nem látszódott a képtől. Pedig a kép tulajdonságainál beállítottam, hogy a szöveg mögé kerüljön. Aztán kimentettem a képet PNG formátumban (előbb jpg volt), hogy a transzparens részek valóban üresek legyenek, ne pedig fehérek. Ekkor megjelent a szöveg a fejlécben ott, ahol transzparens volt a kép, ahol minta volt, ott nem. Talán direktben a fejlécbe való képbeszúrás megoldaná ezt a problémát, de az oldalsó képpel nem leszek előrébb.


A helyzet az, hogy nem magamnak készítem, hanem másnak, aki árajánlatokat írna bele, és megpróbálom minél "hülyebiztosabbra" csinálni. Így is ez a teljes háttérképes dolog azért nem a legjobb, mert az egész dokumentumban jóformán mindenhol a képszerkesztő kurzor jelenik meg, kivéve ha közvetlenül a szöveghez tartozó villogó kurzorhoz lépek az egérrel. Már látom magam előtt, hogy véletlenül elmozdítja a képet, kitörli stb. Ugyanezen okból maradnék a Wordnél is, más program használatát megtanítani...



Jelen állás szerint annyit tudok csinálni, hogy a teljes oldalt kijelölöm, és beszúrom a második oldalra. Ezzel csak annyi a gond, hogy a legelső bekezdés formázása elcsúszik, így a piros sávban lévő fehér szöveg lentebb vagy fentebb kerül. Ezt utólag lehet módosítani végül is.

2015. jún. 3. 12:00
 4/17 anonim ***** válasza:

Kérdés:

Színesek a képek? Mennyit használ belőle mondjuk fél év alatt?

2015. jún. 3. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 A kérdező kommentje:
Színesek. Nem igazán látok rá a munkájára, de azért napi jópárat biztosan, gondolom.
2015. jún. 3. 12:08
 6/17 anonim ***** válasza:

Ezt csak azért kérdeztem, mert ha állandóan ugyanazt használja és viszonylag sokat, akkor érdemes lehet elgondolkodni azon is, hogy ofszet nyomdával kilövetni egy jó adagot.

Szebb is, mivel nem lesz "csúnya" fehér szegélye, nem fog elcsúszkálni (csak a margót kell rendesen beállítani), és ami a lényeg egy bizonyos mennyiség felett jóval olcsóbb, mint a házi nyomtatás.

2015. jún. 3. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:
Köszi a tippet, de nincsenek kinyomtatva, legalábbis igen nagy részük, csak elektronikusan elküldve.
2015. jún. 3. 12:14
 8/17 anonim ***** válasza:
Jaaa! Én azt hittem, hogy papír alapon megy. Akkor marad az "A" terv. :)
2015. jún. 3. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 A kérdező kommentje:
És milyen tördelő programok ismersz egyébként?
2015. jún. 3. 12:21
 10/17 anonim ***** válasza:

#6 +1!

Ha papírformátumban ad árajánlatot akkor minden esetben jobb, ha előre készített "levélpapírt" használ és csak a fekete szöveget nyomtatja rá...


Az elektronikus megoldásoknál pedig gond lehet ez. Akárhogy is csinálod meg, ha nem ért hozzá, akkor üres enterekkel telenyomott szétvert docx-et fog elküldeni a megrendelőnek. Ettől visszatetszőbb dolog nincs is, mikor kérsz egy cégtől egy árajánlatot és még egy nyamvadt dokumentumot sem képesek összerakni (amit elvileg minden titkárnő el tudna készíteni). Mint megrendelőnek, nekem a precízség teljes hiányát sugallja.



Megoldás: latex dokumentumot előre elkészítesz, aminek a szöveges tartalmát lehetne cserélni egy txt-ben. A kivitelezés bonyolult, (lehet scripteket is írni kell hozzá) de végeredményben a használatát le lehetne egyszerűsíteni egy 8 éves gyerek szintjére és a kimenet egy tökéletes pdf állomány lenne minden esetben.

2015. jún. 3. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!