Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Windows7-hez nincs scandisk?

Windows7-hez nincs scandisk?

Figyelt kérdés
Pl. áramszünet esetén hirtelen leáll, szabálytalan kikapcsolással. Utána nem kell valahogy átnézetni a merevlemezt?

2015. jún. 4. 13:49
 1/9 anonim ***** válasza:
Hülyeség. Milyen OS-ről váltottál? :)
2015. jún. 4. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Hát, ugye volt régen a Win 95, aztán 98, ME, majd XP, ezeken mind volt.

Szóval nem ront el semmit a szabálytalan kikapcsolás? Akkor minek vár ennyit, amikor a kikapcsolással állítom le? :D

2015. jún. 4. 14:00
 3/9 donfetibo ***** válasza:
Miért ne volna sőt van is, nem tudom te hol kerested de a C meghajtóra jobb klikk, tulajdonságok és láss csodát ott van az!!!☺☻
2015. jún. 4. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Írd be egy parancssori ablakba a chkdsk szót. Ugyanez fog lefutni induláskor, ármaszünet után. Scandisk már nincs.
2015. jún. 4. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Azért ilyen fejlett Windows verziónál elvárná az ember, hogy magától előjöjjön, ha szabálytalanul áll le a gép. Ezt még a Win95 is tudta.
2015. jún. 4. 16:00
 6/9 anonim ***** válasza:
Előjön az magától is, ha szükség van rá. Egy-két szabálytalan kikapcsolás nem biztos, hogy elég hozzá, főleg ha közben nem történt írás a merevlemezre. De ha neked fáj az a max fél perc még leáll, akkor ne állítsd le, csak húzd ki a konnektorból, aztán kiderül meddig bírja hiba nélkül a gép.
2015. jún. 4. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Nekem tegnap volt egy szabálytalan leállás, és nem jött elő. Ezek szerint nem mindig kell.

Nem mindig, de néha jobb lenne, ha nem vacakolni fél percig. Nem tudom, miért így csinálták meg, amikor amúgy se okozna hibát, ha épp nincs lemezre írás.

2015. jún. 4. 16:12
 8/9 anonim ***** válasza:
Ha nem bírod elfogadni, hogy így működik a számítógép, akkor inkább add el. Vagy írj egy olyan rendszert, amit nem kell leállítani.
2015. jún. 4. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Nem kell kiakadni rám. Mondom, nem mindig zavaró, de valamikor igen. pl. egyszer nagyon siettem, és elfelejtettem utána áramtalanítani az egészet.

De ha annyira értesz hozzá, írd meg, mi akadálya van egy olyan leállító programnak, ami simán csak a winchesterre írást megvárja, hogy befejeződjön és úgy állítja le a gépet, és ha nincs írás és nincs is kilátásban, ami még nem történt meg, egyből leáll.

2015. jún. 4. 16:31

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!