Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » GIF-et készítenék CorelR. A....

GIF-et készítenék CorelR. A. V. E 3. 0 segítségével. A proglémám hogy exportálás után nem tudom megtekinteni a kész GIF-et JPG formátumban. Média Playerrel játsza le, nekem meg az nem megfelelő. Valami ötlet?

Figyelt kérdés
Már kb mindent megpróbáltam. Mit tudok csinálni?
2015. jún. 6. 16:13
 1/4 anonim ***** válasza:
társítsd hozzá a gif-et valamelyik böngészőhöz...
2015. jún. 6. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
De úgy nem lehet megoldani valahogy hogy JPG-ként nézhető legyen? Mert már társítottam Windows Képnézegetőhöz de az nem indítja el az animációt. Mindenképp JPG formátumú kéne
2015. jún. 6. 16:28
 3/4 tabaki ***** válasza:

Ha nem tudod, mi az a JPG, miért ragaszkodol hozzá? Gyanúm, hogy valami kisiklott okoskodás nyomán levontál egy téves következtetést, és az erőlteted.

Igen, a Képnézegető köztudomásúlag nem látja a GIF-animációt (hacsak az újabb Windowsokban meg nem oldották, én egy ideje nem követem az W.-eseményeket) -- éppen ezért szokás normális nézegetőket (IrfanView, XnView, Faststone) vagy akármelyik böngészőt használni a megjelenítésükre (→ #1).

Hogyan képzeled a JPG-ben való megtekintést? Merthogy a JPG is, meg a GIF is egy-egy tárolási mód, de amikor a program eléd vetíti, már kibontott adat, tökmindegy, hogy a lemezen milyen formátumban voltak hajdanában-danában. A két formátum sok különbsége közül az egyik éppen az, hogy a JPG nem tárol több fázisképet, tehát nem mozoghat. Megmondom őszintén, kifúrja az oldalamat a kíváncsiság, miért gondoltad, hogy pont egy mozgatásra eleve képtelen formátummal orvosolhatod majd az animáció problémáit. Nem bánnám, ha az elképzeléseidet jobban körülírnád, mert szerintem az eddigieknek nem sok teteje van.

2015. jún. 6. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Úgy látom én is, hogy itt komolyan össze van keverve a szezon a fazonnal.

Dióhéjban:

Gif: újabban már egyébként png-t használnak. Leginkább webes környezetre kifejlesztett formátum. Fő jellemzői, hogy kicsi (bár ez a felhasználótól is függ :) ), egyszrű mozgásokat képes lejátszani, valamint háttér nélkül is tudsz képet menteni.

Jpg: azon túl, hogy ezt minden meg tudja jeleníteni alapvetően egy tömörítési eljárás. Ez minden felesleges infot töröl a fájlból, tehát mozogni sem fog. A tömörítés lényege: a pixel képek, ugye különböző szines "pöttyökből" állnak össze. A program (a tömörítés mértékétől függően) összehasonlítja a környező, hasonló színű pontokat és átalakítja őket azonos színre. Letároláskor így kevesebb színkódot kell tartalmaznia a fájlnak.

2015. jún. 7. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!