Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Inkscape-ben hogyan lehet...

Inkscape-ben hogyan lehet átlátszó hátteret beállítani?

Figyelt kérdés
Arra gondolok, hogy akár miben is mentem el amit készítettem (png; jpg stb...) a rajzlap folyamatosan ott marad a mentett képen fehéren, mint háttér, de nekem csak maga a grafika kell, a kitöltetlen részeknek nem kellene látszódnia.

2015. jún. 9. 20:05
 1/2 tabaki ***** válasza:

Ez elég furcsa, mivel alaphelyzetben a háttér átlátszó, és nem találtam beállítást, amely ezt általánosan és maradandóan elronthatná. Ha szükség van rá, a Dokumentumbeállítások ablakban lehet változtatni:

Shift+Ctrl+D (vagy a dokumentumbeállító ikon, vagy Fájl/Dokumentumbeállítások) → Lap fül → Általános rovat → Háttér: feliratú színcsíkra kattintás.


Másik furcsaság, hogy hogyan mented el JPG-be -- én erre az Inkscape-pel nem vagyok képes. Egyébként az ötlet is furcsa, hiszen a JPG eleve nem lehet átlátszó. Használd csak az alapértelmezett.PNG-t. Szerintem az sem közömbös, hogy utána milyen programmal nézed, vagy szerkeszted, azt is közölhetnéd. Lehet, hogy úgy van beállítva, hogy az átlátszóságot ne vegye figyelembe.


Ha nem sikerül megoldanod a problémát, tedd föl valahova az SVG-fájlodat, meg az abból exportált PNG-t is, hogy meg tudjam nézni. Egyenesen el is küldheted ide:

tabakisakal@gmail.com

2015. jún. 10. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszi, már megoldódott a probléma! :)
2015. jún. 24. 21:28

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!