Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Mondanátok nekem jó számítógép...

Mondanátok nekem jó számítógépes tervező programokat?

Figyelt kérdés
Nem lakás tervező programra gondoltam, hanem amivel tervezhetnék külsőre egy tárgyat, pl telefon-tokot, polcot, fülhallgatót, hasonlókat.
2015. jún. 13. 17:25
 1/8 anonim ***** válasza:
blender
2015. jún. 13. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
2015. jún. 13. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm :)
2015. jún. 13. 17:31
 4/8 tabaki ***** válasza:
100%

[link]

[link]


Rafináltabb, organikusabb formákhoz:

[link]

[link]


Van még sok, de elsősorben Blender, Blender, Blender.

[link]

2015. jún. 13. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Amit a legegyszerűbben lehet tanulni:

-Google SketchUp : ez nem teljesértékű 3D modellező (ahogy a neve is mutatja), viszont lesz egy kis sikerélményed, illetve ebben is egész komoly dolgokat lehet tervezni.

-Wings 3D : ez már egy teljesértékű modellező (főleg lowpolyhoz), a kezelése nagyon egyszerű

-Blender : egy kezdőnek kevésbé áll kézhez, viszont vannak funciók, amiben a Blender jobb (pl. animáció, jobb textúrázás, Boole-algebra [=pl. egyszerűbben össze tudsz "olvasztani" egy hengert és egy gömböt, vagy ki tudsz harapni egy félgömböt egy kockából egy kattintással], stb.)

-Autodesk honlapjáról le tudod még szedni a 3ds-t, vagy a Maya-t, amit azt hiszem 2-3 évig ingyen használhatsz, mint diák.

[link]

-Cinema 4D : itt nincs ilyen kedvezmény, de ez talán az egyik legjobban kezelhető profi program szerintem.


Én úgy állnék neki a dolognak, hogy Wingsben megtervezem a tárgyakat, aztán Blender/3DS/Cinema 4D segítségével letextúráznám (ha egyszerűbb a modell, akkor Wingsben is le lehet), és kirenderelném. Így a lehető legegyszerűbb.

2015. jún. 13. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
esetleg ezek közül van amelyik teljesen használható magyar nyelven?
2015. jún. 14. 01:54
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Talán a SketchUp, bár az sem biztos. De egyébként sem kell hozzá nagy nyelvtudás, később csak úgyis hátráltatna, hogy nem tudod az angol alapfogalmakat.
2015. jún. 14. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 tabaki ***** válasza:
A Blender félig-meddig magyarítva van, de ugyanez a probléma. A „szakirodalom” az angol nevezéktant használja, a magyar kezelőfelület inkább zavaró.
2015. jún. 14. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!