Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Linux Mint összemonlás?

Linux Mint összemonlás?

Figyelt kérdés
Beléptem,fekete asztal,nincs ikon az asztalon és nem lehet csatlakozni az internetre.Találkozot már valaki hasonlóval vagy tudja a megoldást.Válaszokat elöre is köszönöm.

2015. jún. 13. 23:39
1 2
 11/19 A kérdező kommentje:

Láttom nem akarod elismerni hogy a Linux jó. :D

Most állok majd vissza a jó öreg és stabil Debian-ra. :)

2015. jún. 14. 20:40
 12/19 anonim ***** válasza:
az a baj, hogy te rosszul értelmezed a válaszaimat. Én csak mindig abba kötöttem bele, hogy a linux JOBB ill. hogy olyan alternatív rendszerként beszélsz róla, mint amit csak a kiválasztottak érthetnek. Most szimplán összeomlott az ablakkezelőd, szerintem egy sima visszaállítással megoldható lett volna, te pedig rögtön disztrót cserélsz. És, mint említetted nem ez az első eset. Nem vagyok a linux ellen, csak nem szeretem az elfogultságot. Az első válaszadó is én voltam, de mire újra online lettem, te már telepítetted a lubuntut, így sokat nem segíthettem. Szerintem itt lezárom ezt a linuxos dolgot veled, ígérem többet nem fogok ebben a témában veled kötözködni.
2015. jún. 14. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 A kérdező kommentje:

Rendben.Én sem kötözködök már többet.Semmi értelme...

A Windows és a Linux is ugyan ugy meg tudd szívatni.Rájöttem a Linux azoknak való akiknek van türelmük és idejük is.Ezért töröltem.Lubuntu az meg egy katasztrófa a Minthez képest...

Jelenleg most Windows 7 van egyenlőre.Majd ha lesz egy kicsit több időm akkor mehet majd a rá Linux.A válaszod elég elgondolkotattó volt.Ezért kapsz egy zöldet. :)

2015. jún. 14. 21:35
 14/19 anonim ***** válasza:
62%

Linuxot nem szokás újratelepíteni.

Milyen ablakkezelő volt amúgy azon a rendszeren ?

Bár , ha már letörölted akkor tök mindegy. Az én tapasztalatom az , hogy ezek az ubuntu variánsok többé kevésbé bughalmazok , és pont azon ficsőrjeik miatt amelyek nem a Debianból származnak (grafikus szoftverközpont , installer , "saját" felület (unity) stb).

A Debian jó választás (én is azt használok , Debian Jessie KDE + backports) , de érteni is kell hozzá , ha tényleg csak az ablakkezelő összeomlása miatt telepítetted újra a rendszered vagy tettél a helyére másikat akkor még lenne mit tanulnod (nem lenézésből mondtam , ne értsd félre).

2015. jún. 15. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 Tom Benko ***** válasza:
Hagyományosan a /var/log könyvtárban vannak a rendszernaplók.
2015. jún. 15. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 A kérdező kommentje:

Tudom hogy lenne mit tanulni.De legalább megprobáltam.Én még nem vagyok olyan tapasztalt hogy megoldjam.Majd adok még esélyt a Linux-nak.Jó lenne ha valaki elmondaná róla az alap dolgokat.Hogy mit szabad és mit nem szabad frissiteni stb.

Megköszönném. :)

2015. jún. 15. 10:57
 17/19 A kérdező kommentje:
Amugy Cinnamon ablakkezelős volt.
2015. jún. 15. 11:01
 18/19 Tom Benko ***** válasza:
Frissíteni nyugodtan lehet, ritka, hogy nagyon összefosná magát. Általában nekem van egy IceWM beállítatlanul tartalékolva, ha ilyen fordul elő, tudjak mit csinálni. Sokszor a megoldás egyszerűen a DE saját könyvtárának újra létrehozása (a régi átnevezésével), ilyenkor még az is kiderülhet, hogy pontosan mi és hol romlott el.
2015. jún. 16. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszod.Ment a zöld kéz.:)
2015. jún. 16. 15:06
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!