Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Hogy tudok Photoshopban a...

Hogy tudok Photoshopban a nekem tetsző ppi-vel (méretben), több képet is elhelyezni egy A4-es lapra és kinyomtatni?

Figyelt kérdés

2015. jún. 14. 14:03
 1/4 A kérdező kommentje:
Bocsánat lehet én kezdtem neki rosszul, mert egyből a4 mérettel kellett volna kezdenem.
2015. jún. 14. 14:08
 2/4 A kérdező kommentje:

Az lenne inkább a kérdésem, hol tudom megadni pontosan annak a képnek a méretét amit az A4 es lapra teszek?

10*15-ös kellene

2015. jún. 14. 14:14
 3/4 tabaki ***** válasza:

Nem használok PS-t, de gondolom, az mindenképpen működik, hogy behívod és átméretezed, és azt másolod be. De szerintem az új rétegre behozott képet is tetszésed szerint átméretezheted, csak nem emlékszem a pontos méretmegadás módjára. A jobb gombos menüben nincs ilyesmi? Vagy a szabad átméretezés közben (ha jól emlékszem, Ctrl+T) nincs lehetőség valahol kézzel beírni a méreteket?

A furcsa 10*15-ös méret alapján úgy tűnik, hogy centiben számolsz, ami bonyodalmakat okozhat eltérő felbontású képek összedolgozása esetén. Szerencsésebb lenne, ha megszoknád a képpontokban való gondolkodást.

2015. jún. 14. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Megoldottam végül.

Az volt a probléma hogy egy 900x600-as képet kellett kinyomtatni 15x10cm-es méretben (ehhez kb 152 dpi-vel kell nyomtatni) csakhogy 2-őt akartam egymás alá nyomtatni egy A4-es lapra.

Asszem úgy lett jó hogy PS-ben 300dpi-t adtam meg az a4-nek meg a képnek is. Hát furcsa

2015. jún. 14. 21:38

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!