Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Linux kliensek menedzselése...

Linux kliensek menedzselése távolról?

Figyelt kérdés

Mostanában egyre több ismerős gépére teszek linuxot. Milyen módszert javasoltok a távoli segítségnyújtásra?

Jó lenne ssh hozzáférés illetve vnc is (bár ha előbbi megoldott akkor az utóbbi sem probléma ugyebár). Valami vpn-es dologban gondolkodok, de hogy lehetne ezt egyszerűen és biztonságosan kivitelezni? Ti hogy oldanátok meg?



2015. jún. 18. 18:57
 1/9 A kérdező kommentje:
Teamviewerrel az a gond, hogy nincs ssh. Meg wine-vel nem az igazi valahogy...
2015. jún. 18. 19:00
 2/9 anonim válasza:
Landscape?
2015. jún. 18. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

"Meg wine-vel nem az igazi valahogy..."


[link]

2015. jún. 18. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Landscape-t nem ismerem, de ha jól látom fizetős. Ingyenes megoldásra lenne szükség, mert személyes használatról van szó. 5-10 gép és nem kapok érte fizetést... :)


Egyébként innen szedtem le a teamviewert de nincs belőle rendes linuxos verzió. Valójában a windows-ost telepíti fel és beállítja hozzá a wine-t. :(

2015. jún. 18. 19:13
 5/9 A kérdező kommentje:

kikerestem:) így hívja meg:

exec wine "c:\TeamViewer\TeamViewer.exe"

szóval tényleg a windows-os program :) egyébként működik, végső esetben ezt használtam eddig is, de jobb lenne ha ssh-n hozzáférnék és akkor onnantól kezdve tudok telepíteni is, frissíteni is távolról anélkül hogy épp be lenne jelentkezve, de ha szükséges akkor ott lenne a vnc is

2015. jún. 18. 19:18
 6/9 anonim válasza:
Akkor DDNS+ssh, ha biztonságra is törekednél akkor vpn-nel kombinálva.
2015. jún. 18. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
És nincs valami hamachi szerű egyszerű megoldás? Mert routerek mögött vannak. Szóval sokat kellene állítgatni + kimenni személyesen.
2015. jún. 18. 20:46
 8/9 anonim válasza:
Szerinted a VPN micsoda?
2015. jún. 18. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
EGYSZERŰ! Tehát amiben nem szerepel vpn szerver telepítése és konfigurálása. Még sose csináltam. Ráadásul gondolom ez összetettebb, mert ugye azt nem akarom hogy az én netemet használják. Hamachi esetében egy alternatív hálózat volt, könnyű volt konfigurálni (csak telepíteni kellett) és működött. Továbbá nem én nyújtottam hozzá a szervert. Tehát azért nem ugyanaz a kettő...
2015. jún. 18. 23:46

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!