Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Toshiba Satellite L50-B-1VX...

Toshiba Satellite L50-B-1VX gépre milyen Linuxot ajánlanál kezdő felhasználónak?

Figyelt kérdés
Erről a gépről van szó: [link]

2015. jún. 25. 23:30
 1/9 anonim ***** válasza:

[link]

Az integrált VGA miatt Mate,XFCE vagy LXDE.

2015. jún. 25. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

[link]

Driver itt van a VGA-hoz.

2015. jún. 25. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 Tom Benko ***** válasza:
Manjaro, Debian, Fedora, OpenSUSE, RedHat, Ubuntu, Mint, Sabayon, stb... Szinte bármelyik jó, esetleg a kicsit elvontabbakat (LFS, Gentoo, Arch, Gobo) venném ki a listából, ha még nincs komoly számítógépes tapasztalata.
2015. jún. 26. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

"Az integrált VGA miatt Mate,XFCE vagy LXDE."

Mert? Nekem is az van, mégis tökéletesen működik a Kde, Cinnamon, Gnome Shell, de még az Unity is. Pont, hogy a Mate, Lxde nem, mert ezekben tearing van. Xfce-ben már nincs, de csak amióta megjelent a 4.12.

2015. jún. 26. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Linuxból pedig Manjaro, Linux Mint.
2015. jún. 26. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Debiant szoktam ajánlani (nem csak kezdőknek) , de legjobb az ha kipróbálsz többet is (Debian , Redhat , Arch stb) és tapasztalat alapján döntesz.

Arch egyébként nem bonyolult (erre épül a manjaro is) , elég jól dokumentált , szájbarágósan le van írva wikin a telepítése , végül stabilitás terén kapsz egy Debian Testingel egy szinten lévő rolling disztrót.


Kezdőknek felhasználóbarátabb (next next finish telepítő , előre beállított DE + egyéb szoftverek) Arch helyett a Manjaro , Debian helyett a Mint/Ubuntu , viszont az eredetiek sokkal stabilabbak ,kiforrottabbak , megfelelően működnek mindegyik DE-el , független rendszerek (emellett nagyobb közösség áll mögöttük) és megbízhatóbbak mint a forkjaik. Ezzel viszont együtt jön az is , hogy nem tesznek mindent a user segge alá , viszont ennek az az előnye , hogy testreszabhatóbbak , vagyis minden olyan lesz amilyenre a user állítja be magának. Sabayon Gentoo fork , végtelenül egyszerű rendszer , rendelkezik szoftverközponttal (azt hiszem rigo néven) sok program benne van , ha valami még sincs azt Gentoos úton kell telepíteni (többet nem írok róla , mert nagyon rövid ideig használtam).

2015. jún. 26. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 Tom Benko ***** válasza:
Az Arch valóban nem bonyolult, legfeljebb szokatlan lehet egy teljesen kezdőnek.
2015. jún. 27. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Az Arch-ot már eleve nem is grafikus felületen kell telepíteni ami egy kicsit nehezít és minden be kell kofigálni.De ahogy olvastam egy elég stabil disztró.Egyszer majd nekiesek:D
2015. jún. 27. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 Tom Benko ***** válasza:
@csakany dominik: Hidd el nekem, az Arché a lehető legjobb telepítő, csak rettentően szokatlan stílusú. Sőt, a grafikus telepítők a lehető legrosszabbak.
2015. jún. 28. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!