Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Ubuntut telepitettem, ami...

Ubuntut telepitettem, ami tönkrevágta a particios táblát, igy most van 890 gigás unallocated rész, ami NTFS volt, mit csináljak?

Figyelt kérdés

Volt egy kb 900 gigás NTFS particióm windows 7-en. Abból levágtam win alatt 30 gigát ubuntunak. (disk management)

Majd telepitettem a 30 gigára ubuntut.

Windows többé nem indul, linux alatt a gparted 870 giga unallocated területet mutat.

Gondolom a particós tábla mert tönkre.

Hogyan tudom visszaszerezni a particiót? Nagyon kénének a dolgok róla.


2015. júl. 7. 21:32
 1/7 anonim ***** válasza:
Nem a linux hibája, ha olyanok próbálják telepíteni, akik figyelmetlenek.
2015. júl. 7. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 |Orfeusz| ***** válasza:
Terminálba írj egy sudo update-grub sort, hátha megtalálja a windowst. Egy ubuntu telepítésnek nem kéne elrontania a partíciós táblát.
2015. júl. 7. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Telepíts egy pendrivera pl. Windows XP-t, és bootolj USB-ről. Ha van külső vinyód, mentsd le rá a fontos adatokat. Nem ment tönkre a partíciós tábla, csak rossz sorrenben telepítetted az operációs rendszereket. Mielőtt egy ilyennek munkának nekifogsz olvasgasd el a microsoft honlapján a témába vágó cikkeket!!!
2015. júl. 7. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 |Orfeusz| ***** válasza:
A sorrend jó, a win kell előre, itt valami más gond van.
2015. júl. 7. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Pont hogy a linuxot ajánlják elsőnek ilyenkor, a windows szépen megcsinálja a boot menüt. Ha a linux megy másodiknak, akkor előfordulhat a fentihez hasonló eset. A kedves kérdező ezzel sajnos megszívta, nincs jobb szó rá. Arról nem is beszélve, hogy ajanlott két külön adattárra telepíteni a két OS-t.
2015. júl. 7. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat.

Itt most az a helyzet, hogy linuxos partició-nézegetővel (gparted) nem azt mutatja, hogy van egy NTFS fájlrendszerű partició, amit pl nem lát az oprendszer vagy a grub, hanem mutat egy kb 900 gigás unallocated területet.

Az unallocated területre lehet particiókat létrehozni, de nekem az a problámám, hogy az unallocated terület egy NTFS particó, csak szerinem a partició-leíró tábla sérülhetett meg valahogy, igy most az nem látja.

Most getBackData-val és easyRecovery-vel próbálkozunk, de a legjobb az lenne, ha valahogy meg lehetne mondatni a rendszerrel, hogy az az unallocated terület valójában egy NTFS partició.

Ehhez kérnék segitséget, ha valaki járatos benne.

Gondolom ehhez van valami kis progi,

illetve végső esetben kézzel szerkezteném a MasterBootRecordot, de ez tényleg a végső eset lenne.

2015. júl. 8. 12:06
 7/7 anonim ***** válasza:

Régen volt egy Test Disk nevű program, ami felkutatta még a síron túlról is a régebbi partíciókat. Sikerült vele elveszettnek hitt partíciót visszaállítanom.

Gondolom, most is vannak hasonló alkalmazások.


Egyébként nem piszkálás, meg tudom, eső után köpönyeg, de ezért kellett volna előtte egy biztonsági mentést csinálnod...

2015. júl. 9. 02:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!