Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » ASUS X35U laptopon gyárilag...

ASUS X35U laptopon gyárilag kiadott WIn7 van. Újra szeretném telepíteni, de hiába állítom be a BIOS-ban, hogy CD/DVD-ről bootoljon, újra indításkor nem bootol cd-ről, pedig be van állítva, hogy az legyen az 1 számú boot. ?

Figyelt kérdés
Esetleg újra indítás után be kell nyomni valamilyen billentyűt, hogy elkezdje telepíteni a Windows7-et?

2015. júl. 15. 00:40
 1/10 P.O.C. ***** válasza:

Ez leggyakrabban, akkor fordul elő, ha nem kellő szakértelemmel van kiírva a Windows 7. (Pl sima adat DVD -ként van kiírva).

Ilyenkor elveszik a boot szektora a DVD -nek és nem fog be boot -olni.


A másik dolog, hogy szerintem nem is telepítő DVD -vel kellene próbálkozni. Ugyanis ha Windows 7 -el gyárilag előtelepítve vetted a laptopot, akkor van rajta recovery partíció, amivel könnyedén vissza tudod állítani a gyári állapotokat. Ez esetben még az illesztőprogramok telepítésével sem kell szórakoznod.

2015. júl. 15. 06:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm, hogy ilyen gyorsan válaszoltál! Ez nem az én laptopom és a telepítőlemez sem az enyém (egyébként én is a telepítőlemezre gyanakszom, majd megpróbálok szerezni egy másikat) de addig is, hol találom ezt a recovery partíciót és mit kell vele csinálni, ha megtaláltam? Elég lesz, ha rákattintok?
2015. júl. 15. 09:13
 3/10 A kérdező kommentje:

Leírom, hátha rosszul állítottam be a Biosban a boot-ot.


Boot configuration


UEFI Boot (Disabled

PXE ROM (Disabled)


Boot Option Priorities


Boot option 1 (P1:HL-DT-ST DVDRA...)

Boot option 2 (P0: WDC WD3200 BPVT..)

2015. júl. 15. 09:42
 4/10 P.O.C. ***** válasza:

A boot jól van beállítva.


Ha működik még rajta a recovery partíció, akkor a bekapcsolás után F9 -et kell nyomogatni úgy tudod behozni.


Van rajta eredeti Windows 7 matrica termékkóddal az alján?

2015. júl. 15. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Köszi! Mindjárt megnézem az F9-el, hogy mit reagál.


Windows7 Home Premium van rajta és a Win7 logó

2015. júl. 15. 10:08
 6/10 P.O.C. ***** válasza:

A logó nem elég. Az alján kell lenni egy ilyesminek:

[link]


Ha nincs rajta biztos hogy nem eredeti. Bár a lopottak Ultimate verziók szoktak lenni, mert ha már ingyen van a lúd legyen jó kövér. :)

2015. júl. 15. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

F9-el indítottam és beadott egy ablakot.


Melyiket válasszam?


1.) Recover Windows to first paritonn only

2.Recover Windows to entire HD

3.Recover Windows to entire HD with two patritions

2015. júl. 15. 10:25
 8/10 A kérdező kommentje:
Mindenesetre az utolsót bejöleltem és most csinálgat valamit. Amúgy nem lopott a gép ez egy 72 éves idős asszonyé.
2015. júl. 15. 10:45
 9/10 P.O.C. ***** válasza:

.) Recover Windows to first paritonn only

2.Recover Windows to entire HD

3.Recover Windows to entire HD with two patritions


Az első csak az első Windowsos partíciót állítja helyre. (Gondolom a második változatlen marad).

A többi meg gyakorlatilag legyalulja mindet, full gyári állapot.

2015. júl. 15. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Az lesz a jó, de még dolgozik. :)
2015. júl. 15. 11:13

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!