Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » MSI H55M-E23 alaplap nem akar...

MSI H55M-E23 alaplap nem akar bootolni! Egyszerűen kihagyja a hdd-t, pedig a BIOS-ban be van állítva, majd bejön valami 2.2TB Infinity! Mit csináljak?

Figyelt kérdés

Van egy MSI H55M-E23 alaplapom. A vinyó egy SAMSUNG HD501LJ, Windows 7 van rajta. Egyik nap bekapcsolom, nem bootol vinyóról, hanem megy a network boot. Nem talál ugyebár semmit, majd olyan, mintha újraindulna, DE NEM: bejön valami 2.2 tb infinity. Betölt a csík, majd kiadja azt a képernyőt, mint ebben a videóban: https://www.youtube.com/watch?v=__DIKcDGNRk Majd lehetőségem van kiválasztani a "Boot device"-t, ami a hdd lenne, csakhogy nincs a listán ez az elem! Mint a videóban, nekem is csak a CD látszik, amire rámenve kiadja a "No boot device. Press any key to go to back..." képernyőt.


Összességében én a hdd-re gyanakszom, mert a Windows sokszor 5-10 percig töltött, kékhalált kapott, és 10-ből 1 indításnál bedobta a CHKDSK-t.



2014. dec. 20. 18:15
 1/2 anonim ***** válasza:
A videó alatti kommentekben azt írják, hogy a BIOS-ban változtasd meg a Boot sorrendet.
2014. dec. 20. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Nem jó. Első CD, második HDD, harmadik network és az utolsó a 2.2TB Infinity. Kikapcsoltam a 2.2TB Infinityt, és első helyre raktam a HDD-t (második a CD, harmadik a network). ELMENTETTEM. Reboot, HDD-ről nem bootol, jön a CD, az meg ugye üres, jön a network, nem talált semmit. Ezután van ez a Reboot and select proper boot device or insert boot media and press a key (azt hiszem), amire ugye megint elkezdi a network boot-ot. Ez így megy, amíg ki nem kapcsolom.
2014. dec. 21. 12:54

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!