Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Miért kezdett el minden...

Miért kezdett el minden szaggatni a gépemen?

Figyelt kérdés

Nem rég vettem továbbtanulás céljából egy Dell Vostro 2521-es laptopot, és alapvetően meg is vagyok vele elégedve, de valami nem stimmel vele. Az utóbbi 2-3 hétben, egy csomó játék random módon elkezdett laggolni rajta vagy fps drop-okat csinál, elég rendesen. Például olyan címek, mint az Ori And The Blind Forest, az NFS Most Wanted (2012), FlatOut 2, vagy a Torchlight 2, ami még egy kenyérpirítón is elfut elvileg. Itt vannak a specifikációi a notinak:


Intel Core i5 3337U 1,8 - 2,7 Ghz

AMD Radeon HD 7670M 1GB

8 GB DDR3

750 HDD


Tisztában vagyok vele, hogy nem egy erőmű, de a fent felsorolt játékok ezelőtt pár héttel tökéletesen futottak, sőt még Project Cars-ozok is rajta, ami pl. még most is szépen megy. Ami történt azóta, hogy ez van, az az, hogy frissítettem a legújabb Catalyst drivert 15.7-re, ami már nem is Beta driver, egyedül csak ez van ott a letöltéseknél az AMD oldalán, tehát elvileg stabilnak kéne lennie.

A másik dolog, hogy véletlenszerűen kikapcsol a gép néha, mikor felmelegszik játékoknál. Gondolom ez azért lehet, mert poros, és ki kéne fújni (küldhetem vissza gariba), de ez nem hinném hogy hatással van a teljesítményromlásra. A driver a gond? Előre is köszönöm a válaszokat.



2015. júl. 16. 11:55
 1/1 A kérdező kommentje:
Még annyi, hogy akárhányszor próbálok más verziójú catalystot telepíteni, mindig kapok valamilyen hibaüzenetet a telepítés alatt. Ilyen semmitmondó üzeneteket, hogy "Hiba történt a telepítés közben", tehát semmi konkrét, de leOKézom, és befejezi a telepítést. Próbáltam teljesen letörölni az összes AMD szoftvert a vezérlőpultban, de nem engedi, egy ponton megakad az uninstall (volt hogy vártam vele fél órát), és muszáj vagyok kilépni belőle. Kilépek, a catalystot letörli, de a többi AMD szoftvert nem (pl. Raptr, Gaming Evolved). Persze ezeket külön is le tudom szedni, csak azért írom, mert még az uninstall se akar gördülékenyen menni. Windows 8.1 64 bit-em van.
2015. júl. 16. 13:43

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!