Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Sürgős Segítség! Lenovo B550...

Sürgős Segítség! Lenovo B550 bootolás lemezről probléma?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Tegnap vettem a fentebb említett laptopot, és XUBUNTU-t szeretnék telepíteni rá. Kiírtam a bootolható DVD-t, azonban hiába próbálom elindítani a telepítést, még a fekete képernyőnél meghiúsul valami hiba miatt és inkább a windowst próbálja bebootolni. Kipróbáltam a lemezt az asztali gépen, arról szemrebbenés nélkül elindulna a telepítés. Mi lehet a gond? Linux guruk, tapasztaltatok már hasonló problémát laptopon? Előre is köszönöm, sürgős lenne a dolog, mihamarabb meg szeretnék azabadulni a windows 7től és áttérni linux környezetre.



2015. júl. 16. 19:48
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Mit ír hibának?


Live cd-ről bebootol?

2015. júl. 16. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Elnézést a helyesírási hibák miatt de a telefonom fogása lassú egy kicsit.
2015. júl. 16. 19:51
 3/11 lali51 ***** válasza:
Biosban secura boot-ot tiltsd le ,Launch CSM-et állítsd enabled-re.
2015. júl. 16. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
A hibaüzenet: Exiting Broadcost PXE ROM.
2015. júl. 16. 20:02
 5/11 A kérdező kommentje:
Utolsó: BIOSban nem találok semmi hasonlót. Boot menüben csak ki tudom választani hogy honnan bootoljon prioritásban
2015. júl. 16. 20:04
 6/11 A kérdező kommentje:
Ha segít, BIOS verzió: 18CN42WW V2.51
2015. júl. 16. 20:06
 7/11 lali51 ***** válasza:
2015. júl. 16. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Sajnos nekem teljesen más BIOS van rajta, kevesebb beállítási lehetőséggel. :(
2015. júl. 16. 22:03
 9/11 Tom Benko ***** válasza:
A Live rendszer elindul? A BIOS milyen módban van? Legacy vagy EFI? Magában a BIOSban amúgy kismillió beállítási lehetőség van alapjáraton is, szóval nem tartom kizártnak, hogy még nem léptél be, csak sikerült a boot menüt elérni. Ha valami zavar van az indításban, akkor itt nem nagyon fogsz tenni bármit is.
2015. júl. 17. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 lali51 ***** válasza:

Biosba belépés:

A Lenovo BIOS Setup Utility programot, tegye a következőket:

1. Ha a számítógép már, amikor elindítja ezt a műveletet, állítsa le az operációs rendszert és

Kapcsolja ki a számítógépet.

2. Nyomja meg és tartsa lenyomva az F1 gombot, majd kapcsolja be a számítógépet. Amikor a Lenovo BIOS Setup Utility program

Megjelenik, engedje fel az F1 billentyűt.

Megjegyzés: Ha a Power-On Password vagy adminisztrátori jelszó lett beállítva, akkor a Setup Utility program menüje

nem jelenik meg, amíg nem írja be a jelszót. További információ: "Jelszavak használata".

Beállítások megjelenítése és módosítása

A rendszer konfigurációs lehetőségek vannak felsorolva a Lenovo BIOS Setup Utility program menüjében. Megtekintéséhez vagy módosításához

beállításokat a "Setup Utility program."

Ki kell használni a billentyűzetet, ha a Lenovo BIOS Setup Utility menüt. A billentyűkkel lehet végrehajtani

2015. júl. 17. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!