Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Miért nem indul a LENOVO...

Miért nem indul a LENOVO G50-30 80G001AQHV laptopon a win7?

Figyelt kérdés

Frissen vásárolt laptopomra szeretnék win7-et feltenni. Eleve bios buherálás kellett, de nehezen megoldottam, hogy a win7 DVD-met beolvassa és telepítse.


Miután lefut a telepítő újra indítja magát, és semmi. Fekete képernyő és villogó alsó vonal fogad(_), nem reagál semmire.


Kezdem feladni pedig anyámnak szüksége lenne erre a gépre. Van valami ötlet, hogy mi okozhatja?



2015. júl. 19. 12:42
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Kéz alatt vetted vagy boltban? Minek nyúltál bele a BIOS-ba? Free DOS volt csak rajta és van optikai meghajtója? Akkor olyan, mint az enyém (de ez G505). Vagy Linux volt rajta? Az enyémmel nem volt gond (Free DOS volt), csak a driverek összevadászása tartott jó ideig.
2015. júl. 19. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
Valódi vagy hamis a telepítő? Vagy sérült is lehet.
2015. júl. 19. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
Úgy látom, nincs is optikai meghajtója, vagyis eleve pentdrive-ról kell telepíteni. Jól benéztétek, én nem vennék neg ilyet.
2015. júl. 19. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
Kapcsold ki az uefi bootot a Windowsbán és akkor engedi telepíteni. A villogó vonalról meg dobhatnál egy képet, mert nem tudom elképzelni mire gondolsz.
2015. júl. 19. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:
A gép új, FreeDos volt rajta, de win7-et akartam telepíteni. Eleve nem akarta ACPI probléma miatt felrakni, így átraktam win 7 OS-re a bios preferenciát és az USB-s dolgot 3.0-ról 2.0-ra. Így már fel települt, de nem indul.
2015. júl. 19. 13:26
 6/14 A kérdező kommentje:
A telepítő hibátlan 2 hete tettem fel az asztali gépemre, de próbáltam egy másik win 7 verziót USB-ről is. Ugyan az az eredmény.
2015. júl. 19. 13:27
 7/14 anonim ***** válasza:
ACPI probléma? A lapos lehet hogy gyárihibás (alaplap), ha nem telt még le 72 óra, akkor vidd vissza és cseréltesd ki.
2015. júl. 19. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
próbáld resetelni a biost, vagy keress egy frissítést a lenovo honlapján hozzá.
2015. júl. 19. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:

Az ACPI probléma addig volt amíg be nem lőttem, hogy win7 OS-t akarok feltenni, utána simán feltelepítette csak a restart hiányzik.


Próbálok egy bios resetet hátha.

2015. júl. 19. 13:52
 10/14 A kérdező kommentje:

Most ezt dobta a kis csicska:


"A telepítő nem tudott új rendszerpartíciót létrehozni vagy egy meglévőt keresni."


Win 8.1 telepítés 3.0-ás pendriveról 2.0-ás slotba dugva.

2015. júl. 19. 16:00
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!