Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Egy ilyen programnak lenne...

Egy ilyen programnak lenne értelme?

Figyelt kérdés

Olyanra gondolok, amely figyelmeztet a gép karbantartására, hogy tisztíttasd ki a géped mert poros, vagy hogy xy helyet szabadíthatsz fel, ha letörlöd ezeket meg ezeket, meg kijött xy frissítés ehhez a programhoz le akarod-e tölteni, vagy a HDD állapota xy és ha romlik akkor figyelmeztet, vagy ha nagyon töredezett a rendszer, akkor töredezettségmentesít...


Tudom, hogy ezek nagy részét me lehetne oldani, többféle programmal, de nem lenne jobb, hogyha egy program jelezné ezeket?

A poros megoldást, és úgy oldanám meg, hogy egy, HDD méretű fémlapot helyeznék a gépbe, úgy mint egy másik HDD. Kapna áramot, és az alaplaphoz, egy SATA kábelen keresztül kapcsolódna. És annyi a különbség hogy ez nem dolgozik mint egy HDD, hanem a felszínére kerülő por-t érzékelné valahogy, és az alapján jelezne, hogy "Hello, ideje kipucolni a géped".


Vélemény?



2015. júl. 19. 14:14
 1/5 anonim ***** válasza:
tamagotchinak hívják az ilyet - so 20. század.
2015. júl. 19. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 Gábor_79 ***** válasza:
A porosodáson kívül, a többi program alap szinten windows új verzióiba is bele van építve. A porosodás az meg alap, arra mindig számolni kell. Ha egy helyen minimális időt eltölt az ember, akkor tudja mennyira jellemző és illik így is, úgy is havonta-kéthavonta takarítani.
2015. júl. 19. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 hypno ***** válasza:

A felhasználói programokat mind be lehet állítani, hogy figyeljék mikor jelenik meg belőlük új verzió.


A poros gépre egy bekapcsolt hőmárő figyelmeztet, mert mihelyt sok lesz a por, jellemzően felkúsznak a mért értékek.


Szóval én ezt egy olyan programnak tartanám, amit nem talepítenék fel. Más viszont nyilván igen. Nem vagyunk egyformák.


Ha erős benned a késztetés írd meg a programot és próbálj vele szerencsét.

2015. júl. 19. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

A "poros" ötlettel kapcsolatban: szerintem ez kissé felesleges. Külön beszerelni egy hardvert azért, hogy mérje a porosodást, amit egyébként nem is lehet pontosan mérni, mert pl. a hűtőborda sokkal masszívabban porosdik, mint egy sík felület.


"helyet szabadíthatsz fel, ha letörlöd ezeket meg ezeket"

Eleve nem hagyatkoznék egy program tanácsaira azt illetően, hogy mit töröljek. Az ideiglenes fájlokon túl mást úgysem érdemes töröltetni a felhasználóval. Persze, lehetne figyelni, hogy mit milyen gyakran használ, és az alapján javaslatot tenni a törlésre, de ez sem túl bölcs dolog. Aki érti a dolgát, az tudni fogja maga, hogy mit akar a gépére telepíteni, vagy esetleg törölni. Aki pedig nem, annak felettébb kellemetlen lehet, ha egy program töröltet valamit, amire később szüksége lehetne.

A frissítéseknek meg még a figyelését is ki szoktam kapcsolni, jobb szeretem magam eldönteni, hogy mikor frissítek. Aki meg szereti a gépre bízni, az úgyis beállítja az automata frissítéseket.

Persze, ez csak az én magánvéleményem, de nekem nem lenne hasznos egy olyan program, ami gyakorlatilag feleslegesen bombáz üzenetekkel.

2015. júl. 19. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

az ilyen tedd ezt tedd azt programokat utálom..

1. ha enyém a gép ne szóljon bele hogy mit csináljak ha érzem hogy valami nem jó akkor úgyis megnézem mi lehet a baj

2.ha olyan emberről van szó akinek nincs ennyi tudása hozzá hogy ezeket megcsinálja karban tartsa a gépét akkor inkább ne nyúljon hozzá mert általában több kárt okoznak mint hasznot utána meg engem hívnak hogy mér szar a gép pedig ő csak betette a mosógépbe mer írta hogy:"poros a gép tisztíssad ki" :D

2015. júl. 19. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!