Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Melyik programmal lehet mérni...

Melyik programmal lehet mérni azt hogy milyen sokat volt üzemeltetve a számítógép? Anélkül hogy a számítógepen minden bekapcsoláskor elkellene indítani (automatikusan mérje )

Figyelt kérdés
A testvéreim hazudnak azzal kapcsolatban hogy mennyit számítógépeznek . Egyszer kaptam rajta őket és nem szóltam,, mértem az időt és 1,5 óra helyett volt majdnem 5óra

2015. júl. 21. 17:19
 1/5 anonim ***** válasza:

Windows rendszernapló automatikusan méri ezt. Nem csak a létrehozott indítás-leállítási jegyzék árulkodó, hanem két bejegyzés közötti idő is. Nyilván ha van a naplóban egy leállítási bejegyzés, majd 18 óra múlva egy indítási követi, akkor abban a 18 órában nem futott a Windows sem.

Bármelyik napnál nézed meg az indulási naplóbejegyzést, akkor biztos be volt kapcsolva a gép.


2: Bár a feladatkezelő méri a bekapcsolás óta eltelt időt, az újraindításkor nullázódik.

2015. júl. 21. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

A legegyszerűbb: feladatkezelőben (tálcán jobb klikk, és ott van) a teljesítmény fülön látod a bekapcsolás óta eltelt időt.

Windows 8 esetén viszont ez nem mindig pontos.

2015. júl. 21. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
WIN 7-en hol találom ezt a naplót ?
2015. júl. 21. 22:06
 4/5 A kérdező kommentje:
Illetve találtam több naplózást(alkalmazás, biztonság, telepítés....) de ott nem írja hogy mikor kapcsolt be a gép és mikor állt le (szóval lehet nem jót találtam)
2015. júl. 21. 22:25
 5/5 anonim ***** válasza:

Nem azt fogja írni szó szerint hogy "bekapcsolták a gépet" vagy "elindult a rendszer".


Az indulással elindulnak bizonyos rendszerfolyamatok, amik a leálláskor leállnak. Neked azt az adott folyamatot kell figyelned.

A rendszernaplók között vannak, ilyen például a Kernel-esemény, a szolgáltatás-napló elindulása (eventlog).


Windows 8.1-en a Windows naplók/rendszernaplókban nálam ezt írja Kernel-general információs naplóbejegyzésként:

"Az operációs rendszer a rendszeróra szerint ekkor indult el: ‎2015‎-‎07‎-‎22T09:48:34.497197000Z."

2015. júl. 22. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!