Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Van lehetőség Linux rendszer...

Van lehetőség Linux rendszer gyorsítására?

Figyelt kérdés

Üdv! Az érdekelne, hogy van-e lehetősége egy például Ubuntu

(Mert állítólag az a legnépszerűbb linux, vagy legalább is én így tudom)

rendszer gyorsítására, ha RAM és CPU hiányában is vagyunk, továbbá nem rendelkezünk GPU-val. (Videókártyával)


Jelen kérdésem olyasfajta gyorsítási megoldások iránt nyúlik, mint a Windows rendszereken például több vincseszter párhuzamos összekötése, ezáltal gyorsabb olvasási sebesség nyerése

VAGY

egy sima Ready Boost technológia Linuxos kivitelben.


Léteznek ilyen vagy ehhez hasonló megoldások Linux alatt is?


(Másodlagos kérdés:

Valami más módon van lehetőség Linux rendszer gyorsítására?

Sajnos a Lubuntu verzió sem megfelelő a problémáim javítására. Lubuntut futtatok, mert win7-en és Ubuntun sem fut rendesen a 2Ghz-es 1Gb-rammal rendelkező gépem böngészés közbe. Nem tudok vele mit csinálni, úgy olvastam, hogy ennél gyengébb rendszereken akadás mentesen fut egy Lubuntu, de szerintem ott van értelmes videokártya is. Nálam ilyen lehetőség nincs és lassú a rendszer. Windwoson tapasztaltam, hogy Ready Boost-al a böngészőm és adott programok akadás mentessé válnak, hiába van kevés ramom. Ubuntu/vagy más linux rendszer esetén gyorsítási ötletek? )



2015. júl. 23. 08:33
1 2
 11/11 anonim ***** válasza:

5-nek:

Na ne etessél már ... nekem 2,3GHz-es 1 magos AMD processzoros gépem volt évekig 1GB, majd 2GB RAM-mal ... mostanáig. Hát küzdelem volt még az LXDE asztali környezettel is. 7-es válaszoló hozzászólását reálisnak érzem, át tudom érezni a helyzetét.

Kétlem, hogy a 64 bites ubuntu megmozdulna rajta.

Most 4*3,7GHz-s AMD processzoros gépem van 8GB rammal. Vettem bele egy kis SSD-t is. LMDE 5-öt raktam rá, LXDE asztali környezettel, mert nekem az a bejövős. Gnome, KDE szóba sem jött, Cinnamon és Mate egyszerűen nem tetszik, túl Windowsos, XFCE meg túl fapados.

De ezen a gépen most villámként hasít a Linux.

2023. okt. 13. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!