Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Androidos ebook reader,...

Androidos ebook reader, amiben beépített szótár/fordító van?

Figyelt kérdés

Olyan ebook readert keresek androidos készülékre, amiben van olyan funkció, hogy egy-egy angol szónak meg tudom nézni a magyar fordítását vagy legalább a magyarázatát. A szótár lehet offline, vagy akár online valami Google Translate. Nincs szükségem komplett mondatok fordítására, csak egy-egy szóra, ha éppen nem értem meg. A lényeg, hogy ne kelljen kilépkedni, másik programot indítani, keresni, stb. Hamár úgyis ott a sz, csak valahogy rábökni és megmondaná a fordítását/jelentését. Gondolom nem egyedüli ötlet, biztosan más is gondolt erre, de nem találok egyelőre ilyet.

Tudtok ilyet javasolni?



2015. júl. 26. 10:37
 1/4 anonim ***** válasza:
Kindle alkalmazas/app. Kulon kell hozza letolteni es telepiteni az angol-magyar es nemet-magyar szotart.
2015. júl. 26. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Felraktam a progit, igen, ez az, amire gondoltam. Egyből van magyarázat, fordítás és wiki. Tökéletes... lenne, ha tudna magyarul, azt pedig nem találtam a nyelvek között sajnos. Máshol kell letölteni? Hol? Köszönöm
2015. júl. 26. 15:20
 3/4 anonim ***** válasza:

Írtam, hogy külön kell letölteni hozzá a szótárfájlokat (angol és német van ):

[link]

Meg kell keresned az androidos készüléken az android/data/com.amazon/kindle/files/B003WUYRGI mappát és ebbe belemásolni a letöltött szótárfájlt. Mindezt úgy hogy előbb már le van töltve az egynyelvű szótár oda. Ekkor a hálóról letöltött kétnyelvű szótárfájlt átnevezed az egynyelvű szótár nevére (azaz B003WUYRGI_EBOK.prc-re) és bemásolod, azaz felülírod vele a régi fájlt.

A wi-fit ajánlatos kikapcsolva tartani, mert a kétnyelvű szótár hajlamos felülíródni automatikusan az egynyelvűvel, ha elindítod a Kindle alkalmazást.

2015. júl. 26. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

úgy látom a Google-féle Play Books/Könyvek tudja ezt

[link]

1-2 szempontból nekem nem volt szimpi annak idején, de majd konvertálom azt a pár könyvet, amit tableten olvasnék.

2015. júl. 28. 15:06

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!