Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Milyen VOIP SIP PBX et ismerte...

Milyen VOIP SIP PBX et ismertek, amely aklamas neten keresztüli hívásra?

Figyelt kérdés

Szóval már régebb óta foglalkoztat a SIP PBX története, és már találkoztam a 3CX nevezetű szoftverrel, ami egy hálózatos telefon központ. A cél az lenne, hogy pár emberrel, jellemzően családtag, tudjak beszélni helyi hálózaton, és interneten is. És akkor fel is teszi magának az ember a kérdést, hogy miért nem elég erre egy skype, vagy egy egyéb VOIP szolgáltatás? Nos a válasz egyszerű, van egy központi Neophone számunk, ami eddig a 3CX nél úgy működött, hogy a bejövő hívásokat minden eszközre továbbítja, és aki előbb felveszi, azé a bejövő hívás, valamint van virtuális hangpostája, és támogatja az apple push szolgáltatást, tehát képes iphonera ipadre jelezni ha hívás vagy sms érkezik. A 11 es verzióig a világon semmi probléma nem volt ezzel a rendszerrel, azt leszámítva, hogy a hálózaton kívüli hívásokat egy úgynevezett tunnel-el kellett keresztül engedni, ami szerintem nagyjából hasonló mint egy VPN. Így hívják hogy 3CX Tunnel Protocol. Ezt leszámítva a telefon rendszer tökéletes volt, egészen a 12 es verzióig, amikor is elment az egész rendszer a katasztrófa irányába. A helyzetet úgy kell elképzelni, hogy már a fejlesztő cég windows applikációja sem volt képes kapcsolódni, hibát írt, viszont az egészben a legszebb az volt, hogy valójában felcsatlakozott a PBX re, hívni is lehetett vele, és hívást is lehetett fogadni, miközben a 3CX Phone állandóan azt írta hogy nem elérhető, offline. Ezzel még nincs vége a problémának, sajnos, az új Iphone alkalmazás már csak LAN on volt képes kapcsolódni, a push szervíz nem működött, és az Iphone alkalmazás random gondolt eggyet és kilépkedett, "hang" vagyis fagyás hiba üzenettel. Nagyon sokat bújtam a kézikönyveket, hogy meg tudjam oldani, de sajnos külső hálózatból használhatatlan lett, még a saját 3CX Tunnel jével is.

Így hát arra szántam el magam, hogy keresek egy hasonló ip telefon rendszert, amihez lehet csatlakozni pc ről, tabletről, telefonról, Androidról és Iphone ról egyaránt.

Kérlek írjatok nekem ilyen PBX szoftvereket.



2015. júl. 27. 18:33
 1/1 VoIP_Gábor válasza:

szia. Valóban én is azt tapasztaltam, hogy az ilyen szoftverek mind fizetős irányba mentek el.Cégnél mi átváltottunk az új magyar VoIP szolgáltató felhő alapú PBX-re. Ott "külső telefonszám" funkcióval bármilyen SIP accountot be lehet integrálni.

Nézd meg itt: [link]

2016. aug. 19. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!