Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » 1 merevlemezre hány rendszert...

1 merevlemezre hány rendszert lehet telepíteni? Természetesen külön particióra.

Figyelt kérdés

#1 merevlemez #többrendszer
2015. júl. 30. 01:38
 1/7 anonim ***** válasza:
73%
Sokat.Lehet vegyesen is: Linux-Windows(Windows-t elöbb,Linux-ot útána majd egy Grub menüből tudod kiválasztani).De lehet több Windows-t és Linux-ot is.(Linux-nál mind1 csak Grub legyen telepítve,több Windows esetén:öregebb Windows-t elöbb,újabbat útána).
2015. júl. 30. 01:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszod.

Tulajdonképpen arról van szó hogy jelenleg van a gépemen egy Windows7 és egy linux rendszer, természetesen grub van. Szeretném kipróbálni a Windows10-et. Ezek szerint nyugodtan csinálhatok neki particiót és telepíthetem arra. Ez a grub-ot nem fogja bezavarni?

2015. júl. 30. 02:15
 3/7 A kérdező kommentje:
Rosszul kérdeztem, így szerettem volna: A Windows10 telepítése nem fogja bezavarni a linux-ot vagy a grub-ot?
2015. júl. 30. 02:21
 4/7 anonim ***** válasza:

A Win valószínűleg felül fogja írni a grub bootloadert, de Linux alól gyorsan helyreállítható.


Az más kérdés, hogy a grub felismeri-e a Win10-et. Épp most látok a neten nagyon friss problémákat, hogy a grub teljesen megmakkant tőle, és a Linuxot sem indítja. (Egyelőre Ubuntus kommenteket láttam.)

2015. júl. 30. 02:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Nekem is Ubuntu-m van.

Akkor egyelőre hagyom a fenébe, majd ha lesz rá megoldás.

2015. júl. 30. 02:56
 6/7 anonim ***** válasza:
Mind a partíciók (oprendszerek) számát tekintve, mind a boot folyamatban nagy a különbség UEFI és BIOS rendszerek között. Egy GPT-s lemezen nincs is MBR, amit felül tudna írni a windows, az oprendszerválasztást meg elvileg az UEFI-ből végezheted. Ott kevesebb a kacifánt, ezért is kéne több infó.
2015. júl. 30. 04:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Az alaplapom UEFI-s. A merevlemez pedig egy régi WD típus. Ezen biztos hogy van MBR.
2015. júl. 30. 10:30

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!