Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Automatikus helyesírás ellenőr...

Automatikus helyesírás ellenőrzés?

Figyelt kérdés
Üdv! A LibreOffice szövegszerkesztőben hogyan tudom aktiválni a automatikus helyesírás ellenőrzést?
2015. aug. 1. 20:02
 1/5 tabaki ***** válasza:
Eszközök → Helyesírás-ellenőrzés... → Beállítások... → Helyesírás-ellenőrzés gépelés közben opció beikszelése. És nézd meg a többi lehetőséget is, hátha valamelyikre még szükséged van.
2015. aug. 1. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm. Azt meg tudod esetleg mondani, hogy egyes dokumentumoknál az F7 billentyűre kijön egy kisebb ablak: Kívánja folytatni az ellenőrzést a dokumentum elejétől?

És onnantól bukott a mutatvány, mert nem csinál semmit.

2015. aug. 1. 22:01
 3/5 tabaki ***** válasza:

Nem egészen értem. Ezt akkor szokta kiírni, ha az ellenőrzést nem a szöveg elején kezded, és az Igen megnyomására -- legalábbis nálam -- valóban folytatja a kihagyott résszel. Ha előzőleg mellőztetted az ottani találatokat, akkor azokkal már nem foglalkozik, amíg be nem zárod, és újra meg nem nyitod a dokumentumot. Ilyenkor, vagy, ha ott véletlenül tényleg nem talál hibát, akkor értelemszerűen csak a „A helyesírás ellenőrzése kész” üzenet következik.

Amit leírtál, az leginkább arra hajaz, amikor egy hibátlan szöveget ellenőriztetsz a közepétől, viszont nem tudom értelmezni, mi az, hogy „nem csinál semmit”. Nem közli, hogy végzett? Vagy lefagy a program?

2015. aug. 1. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Azt hiszem, az lesz a bibi, hogy az említett szöveg egy régebbi könyvem, amit még a Windows XP Word szövegszerkesztőjével írtam. Az újabb filokkal hibátlanul működik, amit tanácsoltál.

Köszönöm, ment a zöld pracli.

2015. aug. 2. 19:24
 5/5 A kérdező kommentje:
*fileokkal
2015. aug. 2. 19:25

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!