Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Valaki csinált már saját IGO...

Valaki csinált már saját IGO hangnavigációt?

Figyelt kérdés
A helyzet: gondoltam csinálok saját hangnavigációt. Mind a 284 hangfájlt felvettem (300 méter után...fordulj balra...), OGG-re átkonvertáltam, működik, viszont a duma nagyon le van lassulva. Mitől? (az egészet úgy csináltam, hogy a jáksós beszédeket kicseréltem a sajátomra)
2015. aug. 3. 11:46
 1/3 coopper ***** válasza:

Szia.


Valószinűleg formátum gond.


Nézd meg az eredeti formátumot milyen adatokkal van rögzitve, a Tied-et is olyanra konvertáld (pl ha jól rémlik akkor csak 8 bit és nem 16 bit a hang felvétel bitmélysége - de ez csak egy tipp, régen csináltam, nállam is ez volt amikor a cigány vajdát szerettem volna használni nekem is lassan mondta a dolgokat, de egy batch konvertálás megoldotta a gondot - a hangprogramok alapból 16 bitben mentenek)


Sok sikert.

üdv.

2015. aug. 3. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Szia!

Milyen "pontos konvertálásra" gondolsz? Pl: nem mindegy a KHZ/KbpS/channel/bit-ráta? Te hogy tudtad megcsinálni? Milyen programot használtál? Milyen konvertálási értékeket állítottál be? (kbps/KHZ/channel...) Honnan tudtad, hogy milyen az eredeti bit mélység...? Nagyon megköszönném, ha megírnád a választ!


ÜDV,

2015. aug. 3. 13:31
 3/3 coopper ***** válasza:

Szia.


Igen, pontosan ahogy irod nem mindegy "a KHZ/KbpS/channel/bit-ráta" valszinűleg van ami mindegy, de most nem emlékszem már rá, hogy mi okozza a gubancot és melyik az ami miatt lassan elnyújtottal szálnak a hangok.


Leszeded a MEDIAINFO ( [link] ) nevezetű programot, felrakod, majd megnézed vele az eredeti OGG file adatait és a sajátodat olyanná alakítod.


Lépésenként, ha a KHZ tér el akkor először azt alakítod át, majd átalakítás után kipróbálod, aztán a következővel is eljátszod ugyanezt - konvertálás, kipróbálás, és igy tovább addig amig meg nem lesz a jó file.


Én BATCH konvertáláshoz (az összes file egyszerre történő konvertálásához - természetesen egy file kipróbálása után) a NCH Wavepad Sound Editor Programját használtam : [link]


A konvertálási értékek az első jól átalakított file adatai alapján történtek (miután kipróbáltam, azt az egy filét - érdemes a bemutatkozó szöveget kiválasztani, ami a beállitások - hang menüpont alatt szól, mivel ezt igy egyszerüen ki tudod próbálni, hogy jó-e - csak a hangot kell átalatini majd visszaállitani és már tudod is hogy jól konvertáltál-e ).


Sok sikert.

üdv.

2015. aug. 3. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!