Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Melyik Linux disztró lenne a...

Melyik Linux disztró lenne a legideálisabb?

Figyelt kérdés

Jelenleg Kubuntu 14.04-em van, ezelőtt Linux Mint 17-et próbáltam, de mindkettő tele van apró, idegesítő hibákkal, ok nélkül akad néha és grafikai bugok is vannak ezerszámra...


Netezni, torrentezni, filmeket nézni kéne, és egy nagyon fontos dolog van ami eddig mindig megbukott: Steam.

A steam problémamentesen feltelepül, azzal nincs is gond. Igazából egyetlen-egy játékkal játszanék rajta heti-napi szinten, CS:GO. És a cségóhoz nem valami tökéletes a Linuxos támogatás... Linux Minten el sem indult, Kubuntun megy, de minimum grafikán úgy akad mint a halál, miközben vindózon mediumon simán elfutott..


AMD A6-5400K processzor

ASRock FM2A55M-HD+ alaplap

6 GB DDR3 1333MHz RAM

500 GB Toshiba HDD

Videokártya a processzori van használatban elvileg, ami pedig egy AMD Radeon HD 7540D.


Mi lenne a legjobb szerintetek?



(Igen, még mindig itt vagyok)


2015. aug. 3. 17:16
 1/2 anonim ***** válasza:
Ubuntut és debiant kipróbáltad? kicsi szerkesztéssel a debian tökéletes (sztem)
2015. aug. 3. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%
Nem a disztróval van itt baj szerintem, hanem az környezettel. Mind a KDE, mind a Cinnamon egy katasztrófa teljesítmény és stabilitás szempontjából. Nyugodtan maradj az Ubutnunál vagy a Mintnél, csak éppen próbáld LXDE, XFCE vagy Mate felületekkel. Emellett ne felejtsd el a legfrissebb Catalyst drivert feltenni, mert még mindig jobb a nyílt drivernél. Az is fontos, hogy ne a repóból rakd, mert ott majdnem másfél éves, régi verzió van, hanem közvetlenül az AMD oldaláról letöltve.
2015. aug. 3. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!