Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Hogyan tudom egy képről...

Hogyan tudom egy képről eltüntetni a hátteret?

Figyelt kérdés

Van jó pár kép egy személyről, a háttér sima kék. Ezt kellene eltüntetni róluk.

Próbálkoztam photoshoppal, de nem igazán értek hozzá. Van egy "gyors kijelölés eszköz", ezzel kijelöltem a személyt a képről, beállítottam a szegélyfinomításokat, majd úgy kivágtam a hátteret. Ezzel a módszerrel viszont nem lesz szép, nem elég pontos például a hajszálaknál. Mivel és hogyan tudnám szebbre megcsinálni?


2015. aug. 4. 10:53
 1/7 anonim ***** válasza:

#1: Most őszintén, ezzel mennyire jutott előrébb szerinted?


[link]


Hajszálaknál szerintem manuálisan kéne, ecsettel kiterjeszteni a maszkot.

2015. aug. 4. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Köszi, de a hajszálakkal még mindig gondban vagyok. A gimppel sem sikerült olyan szépen, pontosan kivágni. A linkelt két módszer szerint csináltam.

A manuálisan ecsettel kiterjeszteni a maszkot nekem kínai. Azt hogyan kell?

2015. aug. 4. 14:14
 3/7 tabaki ***** válasza:

Megpróbálkozhatsz a következővel:

Kijelölöd a hátteret, mondjuk szín szerinti kijelöléssel. A hajszálak vélhetőleg bele fognak esni a kijelölésbe, de ez nem baj. Utána Színek → Színből alfa... → kattints a fehér színsávra → a megjelenő színbeállító ablak szemcseppentőjével vedd fel a háttérszínt, és okézd le. Minden háttérszínű dolog átlátszó lesz a kijelölésen belül. A háttérszín a hajszálakból is eltűnik, vagyis annyival átlátszóbbak lesznek, de a helyükön maradnak. Így elvileg ugyanúgy keverednek majd az új háttérszínnel, mint az eredetivel.

2015. aug. 4. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Sajnos ezzel a módszerrel is csak ilyen lesz: [link]
2015. aug. 4. 23:27
 5/7 A kérdező kommentje:

Próbálkoztam még, ennyire sikerült megoldanom: [link]

De ennél jobban nem megy, pedig fontos lenne.

Lehetséges ennél normálisabbra megcsinálni?

2015. aug. 4. 23:38
 6/7 tabaki ***** válasza:

Ez érdekes, mert nekem a használhatatlan linkelt képen is működött valamennyire:

[link]


Legalább egy ilyen felismerhetetlen részt mutathatnál az eredetiből is, hogy lehessen próbálkozni.

2015. aug. 5. 00:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Wow! Én tényleg mindent úgy csináltam, ahogy leírtad, de nem ilyen lett. Gondolom én vagyok a béna, nem értek ezekhez. Talán valami nálad másra van állítva oldalt a küszöbszint vagy ilyesmi? Amúgy némelyik képnél egész jóra sikerült, némelyiknél nem.
2015. aug. 5. 16:18

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!