Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » AMD overdrive biztonságos?

AMD overdrive biztonságos?

Figyelt kérdés

2015. aug. 6. 19:10
 1/6 anonim ***** válasza:
Igen, DE a cpu overdrive része úgy szr ahogy van. Ahogy növeli az órajelet, úgy egyre kevesebb terhelést ad rá, így gyakorlatilag nem teszteli, hogy stabil-e valódi terhelésnél.
2015. aug. 6. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
akkor hogy tudnám felhúzni a CPU-t biztonságosan?
2015. aug. 6. 19:19
 3/6 anonim ***** válasza:
A procidhoz való OC fórumok alapján, bizony olvasgatni kell és valószínűleg angolul. De mint írtam biztonságos az overdrive csak nem tesztel rendesen, tehát ha felhúzod vele és később kiderül, hogy mégsem bírja az alaplapod / hűtőd, akkor lejjebb veszed a húzást. Az, hogy mégsem bírja abban jelentkezhet, hogy teljesen lefagy hirtelen a gép / kékhalált kap. Komolyabb következménye nem igazán lehet az 'újabb' amd prociknál. (ha mégis egy régi procid van, akkor azért utánanéznék guglin, pl am2 foglalat esetében)
2015. aug. 6. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
BIOS-ból mindig jobb tuningolni...
2015. aug. 6. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
x4 965 procim van asrock 870 extreme3 r2.0 lappal, de a bios tuninghoz nem nagyon értek, így elsőre megéri kockáztatni?
2015. aug. 6. 21:00
 6/6 anonim ***** válasza:
Megfelelő körültekintéssel, jó hűtéssel és táppal igen. Szerintem a nagyobb informatikai fórumoknak is van ilyen témájú topikja. Ha már tudod, hogy merre hány méter (mi mit jelent, meddig érdemes feszíteni a húrokat), akkor nem nehéz dolog. Régen próbáltam az Overdrive-t, de nekem nem jött be (ráadásul BIOS-ban messzebbre is jutottam).
2015. aug. 6. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!