Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Miért áll le a gépem, ha játszok?

Miért áll le a gépem, ha játszok?

Figyelt kérdés

Néha magától lekapcsol a gépem, mikor különböző játékokkal játszok. Egyelőre csak 2-nél tapasztaltam, ezek a GTA V, és a BF4. Úgy vettem észre, nem bírja a nagy grafikát, és az erős effekteket. Nincsen gyenge gépem, talán a procin lehetne javítani, de akkor sem kéne ezt csinálnia.


Konfig:

Intel Core i3 3220 3.30 GHz

AMD Radeon R9 270 videókártya

KINGSTON 8GB HyperX DDR3 RAM


Néztem már más oldalakat, de nem nagyon találtam semmi hasznosat. Valami javaslat? Amúgy nem kapcsol le, csak pl. BF4-ben a nagy robbanásoknál, sok tűzeffektnél, vízben. GTA-ban is a tűznél.



2015. aug. 9. 01:40
 1/6 anonim ***** válasza:
Ha lekapcsol, az tápegység hiba, egyéb problémák esetén újraindulni szokott, esetleg lefagyni.
2015. aug. 9. 01:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Ellenőrizd a videokártya és processzor hőmérsékletét, a túl magas hőmérséklet vagy a rossz táp okozza ezt. 80 foknál nem szabad melegebbnek lenniük.
2015. aug. 9. 01:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Gondoltam a tápra is, igen. Hogy pontosabb legyek (mert elbaltáztam a leírást), fogja magát, pukkan egy picit, majd elsötétül a képernyő. 4-5 mp múlva újra elindul.
2015. aug. 9. 01:47
 4/6 anonim ***** válasza:
Tápot linkeld be + nézd meg, hány fokos játék közben a cpu/gpu
2015. aug. 9. 02:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim válasza:
Mikor takarítottad ki utoljára? Nekem annó ugyanez volt, épp Lanon voltam (még szerencse nem kezdődött el a verseny csak teszteltünk, gyakoroltunk) és leállt a gép mindig. Ott néztük hogy mi lehet, aztán kiszedtük a videókártyát, hááát kb olyan poros volt, hogy alig pörgött a ventillátor :D Meg a procihűtőt is kifújtuk amennyire lehetett. Problem Solved.
2015. aug. 9. 06:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Legutoljára kb. 1-2 hónapja volt takarítva, mikor beszereltem a videókártyát. Akkor még benchmark-koltuk, és 72-73 fok fölé nem ment. Köszi amúgy a válaszokat, egy új tápegység lesz.
2015. aug. 9. 15:40

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!