Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » GTA 5 miért fut nagyon rosszul...

GTA 5 miért fut nagyon rosszul a gépemen? (bővebben lent)

Figyelt kérdés
Legelőszöris! A gépem egy kicsit sem szar! Intel Core i5 4460 3.2GHz, 8GB DDR3 RAM, GTX 970. Mégis, a GTA 5 olyan szarul fut, hogy az valami hihetetlen. A játék alapból magát ilyen high-ra rakja, mindenféle szűrőkkel. Na ott az egész játék meg van halva. Belépek, ilyen 20-25 fps. De ha a felbontással szórakozom, hogy átteszem bármi másra, majd vissza fullHD-ra, akkor a játék megjavul. De amint elkezdek gyorsan menni egy autóval, megint szar lesz egész. Aztán magamnak kitaláltam a saját beállításaimat, ami úgy néz ki, hogy minden a lehető legnagyobbra van beállítva, kivéve az összes szűrőt (fxaa, msaa, anti izé). Na itt mikor belépek a játékba, meg van a 60 fps, de kb. 2 másodpercenként leesik az fps ilyen 1-2-re majd vissza, majd megint le majd fel és így tovább. Azonban ha fogom megint a felbontást és elállítom és vissza, akkor megjavul a játék, és megy tovább rendesen, 60 fps-sel. Akármit csinálok, semmi akadás meg ilyenek. Ebből gondolhatnátok, hogy akkor mégis mi a fenéért teszem fel ide ezt a kérdést. Nos azért, mert ettől függetlenül szeret olyat csinálni a játék, hogy ugyanezen körülmények között egy másik alkalommal, mikor indítom a játékot, akkor alapból max 10-fps-em van, és ez az elállításos dolog nem válik be, sőt, még rosszabb is lesz. Eredeti GTA, alig 1 hónapos gép, és mégis. Tudom, hogy a Rockstar az egyik patchben a hackerek ellen akart tenni valamit de valamit benéztek, és az egész játék szar lett. Ez még mindig amiatt lenne? Csak mert neten vannak olyan videók, ahol GTX970-nel a játék maxon (kiéve szűrők, azok nem maxon, de nem is teljesen nullán mint nálam) stabil 60 fps-sel megy, ilyen ba**akodás nélkül. Azok a videók még a patch előttről vannak, de azóta meg már kijött egy újabb patch is, ami állítólag javított a dolgokon, ami nekem abban nyilvánult meg, hogy egyedül a minigun lett kevésbé laggos. Továbbá interneten fórumokon olyan dolgokat is olvastam, hogy az nvidia 900-as széria kártyákon szarul fut a játék a patch óta. Szerintetek ez a Rockstar fas**ága, hogy a játék szarul fut, vagy kezdjek el aggódni, hogy a gépemmel van a gond?

2015. aug. 13. 20:46
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
Driver hiba is lehet, az utóbbi időben az emberek nem egy nvidia drivert szidalmaztak a problémák miatt. Próbálj többet is, régebbi és újabb verziókat is, és valamelyikkel csak jobb lesz.
2015. aug. 13. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 A kérdező kommentje:
Ma jött ki egy új driver, feltettem és ugyanolyan maradt. Régebbi viszont nem rossz ötlet.
2015. aug. 13. 20:52
 3/23 A kérdező kommentje:
Ha tudnám, hogy lehet vissza állítani régi drivereket...
2015. aug. 13. 20:53
 4/23 anonim ***** válasza:
Igen-igen! Driverek! Azok is fontos szerepet játszanak! A frissítéseket meg rakdt fel és hátha jó lesz. Windows 10-en jobb lenne a teljesítmény (ha nem azt használsz)
2015. aug. 13. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 A kérdező kommentje:
Win7-em van. De a videók, amiket láttam, hogy másoknál milyen jól fut a játék, akkor még nem volt Win10. Plusz én maradok a 7-nél, amíg lehet.
2015. aug. 13. 20:54
 6/23 anonim ***** válasza:
0%

100%-ék, hogy nem az nVidia kártyával és annak driver-eivel van probléma... :-)


(esetleg azzal, hogy szarul vannak összeválogatva az alkatrészek, pl nem mindegy mekkora frekvenciával mennek a RAMok, és ugye 8GiB az ajánlott, de azt érdemes mindig túllőni, nekem a régi gépemben volt 8GiB RAM... ...a mindenki által istenített Intel processzor sem biztos, hogy elsősorban a játékokat szolgálja)


Szóval leírhatnád pontosan milyen alkatrészekből épül fel a géped...

2015. aug. 13. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
intelnél nem szoktak lenni fps droppok hardver hiba miatt, legalábbis nagyon ritka. patch/driver, esetleg nézd meg a hőmérsékletet játék közben. Átmenetileg visszakapcsolhatod a directx-et is.
2015. aug. 13. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 A kérdező kommentje:

Alaplap: GIGABYTE GA-Z97X-GAMING 3

Ram: 4x2GB DDR3 1333MHz (először volt 2x2 majd bővítettem, mind a 4 Kingstone)

CPU: Intel Core i5 4460 3.20GHz (4 mag)

GPU: GTX 970 4GB - GIGABYTE verzió

2015. aug. 13. 21:02
 9/23 A kérdező kommentje:
A hőmérséklet nem haladja meg a 60-at. Se proci, se GPU. Pontosan nem emlékszem, mennyik voltak, de 60-at nem haladták meg.
2015. aug. 13. 21:03
 10/23 SylwerStone ***** válasza:

Nekem szinte ugyanaz ezzel a konfiggal (i5 4460 + gtx 970) tökéletesen fut.

Próbáld meg letörölni majd megint felrakni a drivert. Csak ezzel a játékkal van gond amúgy?

2015. aug. 13. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!