Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Telepíthetek két külön gépre...

Telepíthetek két külön gépre egy eredeti Windows XP-t? Van egy eredeti angol nyelvű Windows XP-m, amit már rátettek a laptopomra, és ezzel tudnám korrigálni a másik gépemen a rosszul működő, és hamisított XP-t?

Figyelt kérdés
2009. febr. 21. 07:02
 1/4 anonim ***** válasza:
Ráteheted, de NEM AJÁNLOM. Jogilag szabálytalan, és az első aktiváláskor problémába fogsz ütközni. A két működő windows közül az egyiket tuti nem fogja legálisnak elismerni a Microsoft, és hamarosan ugyanúgy használhatatlan lesz, mint most a hamisított. Egy licenc = 1 computer.
2009. febr. 21. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Nem kötelező egy kalóz xp-nek rosszabbul működnie.Vannak olyanok is,amik jobbak,mint az eredeti.Legtöbbjük az eredetiség teszten is átmegy,ha nem,akkor meg mindig van a neten friss eredetiség törés.(windows genuine advantage validation)


De szerintem neki nem ez a baja.Azt hiszi,hogy azért sz@r a windowsa,mert nem eredeti.Megnyugtatnám,nem azért.A windows gyárilag is egy elég problémás rendszer,telis-tele válogatott hibákkal.De kénytelen az ember azt használni,mert arra írják a legtöbb programot.Persze vannak ma már a linuxra is jobbnál-jobbak,csak hát a megszokás...


Első válaszolót meg annyival egészíteném ki,hogy nem csak az egyiket fogja hamisnak látni,hanem mindkettőt.Persze ezt is meg lehet oldani.Az eredetiség törés ezeken is működik.


Mielőtt valaki erkölcsileg elítélne:a gépemmel egyszer már megvettem a drágább és rosszabb Vistát,amihez ráadásul a hardwarem is gyenge.Kénytelen voltam ezt azért,mert a picipuha szerződést kötött a hardware gyártóval,és így tukmálta rám a gagyi sz@rját.Utána kénytelen voltam keresni egy xp-t,majd órákig kutatni a neten különböző driverek után,mert természetesen abból sincsen gyári a gépemhez xp-n működő.Lehet,hogy jogilag én vagyok a bűnös,de ha valaki itt a tolvaj,akkor az a microsoft.

2009. febr. 21. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat.Az említett gépemen az XP nem ment át az eredetiségvizsgálaton,állandóan kiírja,hogy veszély,és frissíteni sem tudja magát a gép.Gyakorlatilag nehezen működik,s alig,és már minden beállításom visszaállt az eredetire,pl.már az asztalon sincs a megjelenített képem.Ez így érthető?
2009. febr. 21. 13:12
 4/4 anonim ***** válasza:

Az,hogy nincs kép az asztalodon az is annak a következménye,hogy nem ment át az eredetiség teszten.Ezt a problémát meg lehet oldani egyszerűen.Volt már ez itt téma többször is,de azért belinkelem,tessék:


[link]


A legfrissebb verziók közül kell valamelyiket használni.De ha amúgy is szét van már esve(win magától is tönkremegy egy idő után,elég hozzá,hogy használod-de a vírusok is könnyen megehetik),akkor érdemes egy újratelepítést csinálni.A frissítés meg nem olyan fontos talán,van,aki direkt kikapcsolja,hogy ne járjon úgy,mint te.Vagy legalább úgy kell beállítani,hogy kérdezzen rá,és ne legyen automata.És akkor egyszerűen nem ikszeled be az eredetiség vizsgálatot frissítéskor(wga).

2009. febr. 21. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!