Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » GIMP-ben milyen paraméterekkel...

GIMP-ben milyen paraméterekkel mentsem a képet. Lsd. Lent?

Figyelt kérdés

Szöveges képet milyen paraméterrel mentsek (exportáljak) png-be vagy jpg-be (nekem tök mindegy), hogy a betűk minimálisan mosódjanak el?


Vagy esetleg használjak más képszerkesztőt?


Köszi a választ. :)



2015. aug. 14. 15:55
 1/4 |Orfeusz| ***** válasza:
A JPG mosódik, a PNG nem. Cserébe nagyobb a fájl.
2015. aug. 14. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 tabaki ***** válasza:

Ha csak sima felirat van kevés színű háttéren, még nem is biztos, hogy a PNG a nagyobb, pláne egy jobb minőségű JPGhez képest.


Egyébként ez meg egy hátborzongató sor:

„Vagy esetleg használjak más képszerkesztőt?”


Félrebeszélsz? Hogy jön ez ide? Már az se volt világos, hogy miért pont ezt a két formátumot választottad a legalább tucatnyi lehetőség közül, ha úgysem ismered őket, de ez végképp érthetetlen. Miért kéne más szerkesztőt használnod, mit remélsz tőle, ha nem Gimppel, hanem Painttel, PhotoFiltre-rel vagy Pixiával mented a JPG/PNG képedet? Gondolod, azok más-más saját szabványt használnak ezekkel a kiterjesztésekkel, vagy mi?

2015. aug. 14. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Azért azt a kettőt választottam, mert az, ahol használni akarom a képeket, csak ezt a két formátumot ismeri fel.


Azzal a kérdéssel, hogy használjak-e más képszerkesztőt a véleményeteket kértem, hogy szerintetek ha kevésbé elmosódott betűket szeretnék, akkor van-e a Gimp-nél jobb, mert hihetetlen, de azért kérdezek itt, mert nem vagyok otthon a témában.


Ezért hát kösz, hogy érdemben segítettél, klassz, hogy ténykedsz az oldalon.

2015. aug. 15. 09:35
 4/4 tabaki ***** válasza:

Na jó, bocs, tegnap kissé morózusabb voltam a kelleténél, rosszul viselem a kánikulát... A Gimp kiváló képszerkesztő, az ingyenesek között az egyik legjobb. Ez sok mindenben megnyilvánul a szerkesztés során, exportáláskor viszont, amikor egy szabványos tömörítési eljáráshoz igazodik, túl sok szerepe nincs. A veszteséges tömörítésű JPG-t minél kisebbre tömöríted, annál többet engedsz a minőségből -- tehát a legjobb minőséget a tömörítetlen, 100%-os kép adja, természetesen nagyobb fájlméret árán. A módszerből adódóan még ez sem fog pixelről-pixelre megegyezni a mentés előtti képpel, de a változás gyakorlatilag észrevehetetlen lesz. Bizonyos esetekben szükség lehet átlátszó képrészletekre is, a JPG ennek a tárolására alkalmatlan.

A PNG veszteségmentes tömörítési eljárást alkalmaz, emiatt a fájlméret csökkentésének megvannak a korlátai, cserében viszont a mentett kép minden pixele megegyezik az eredetivel, és tárolhatja az átlátszóságra/áttetszőségre vonatkozó információkat is (alfa csatorna). Ez a tömörítési eljárás akkor igazán gazdaságos, ha a képen sok az árnyalatlan, egyszínű felület, de például egy hagyományos fotón, ahol az egymás melletti képpontok színe általában eltér egymástól, nem lesz igazán hatékony. Ha a kép minősége fontosabb a kis fájlméretnél, mindenképpen a PNG használata a szerencsésebb. Ezenkívül, saját használatra, a további szerkeszthetőség érdekében mindig mentsd el a képet a Gimp .XCF formátumában, amely a réteges szerkezetet, a szöveginformációkat és a vektorgrafikus összetevőket is megőrzi.

2015. aug. 15. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!